Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet hatásosan ügyfele...

Hogyan lehet hatásosan ügyfeleket szerezni programozóként?

Figyelt kérdés
Szeretném elindítani a KATA-s vállalkozásom. Csak nem tudom,hogy milyen módon hatásos,illetve hol keressem a potenciális ügyfeleket.

2020. jún. 18. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Hirdetéssel, kapcsolatokkal. Jó, ha van referencia munkád, több is.
2020. jún. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az a baj most kezdek bele eddig cégnél voltam így saját referencia munkám nincs.
2020. jún. 18. 20:50
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Ezért jó, ha programozóként nem csak a munkahelyeden lévő dolgokkal foglalkozol, hanem otthon is saját projekteken ügyködsz, azért mert ezt szereted csinálni. :]. De nincsen semmi veszve, simán csinálhatsz még bármilyen referencia munkát és az is előny, hogy dolgoztál máshol, tehát van tapasztalatod. A lényeg, hogy valamit fel kell mutatnod. Például, ha mondjuk én szeretnék egy webshopot nyitni, de nem én csinálom az oldalt, hanem felkérek valakiket, főleg akiket nem is ismerek, esetleg hírdetésekbe találtam rájuk és nincs semmilyen más munkájuk amit meg lehetne nézni, akkor tuti, hogy nem őket választom. Akár még azt is megcsinálhatod, hogy az első pár melót (ami legyen könnyebb) ingyen megcsinálod, így jól jársz Te is, mert ha jól dolgoztál, akkor lehet ezek a személyek beajánlanak téged másoknál, illetve lesz neked is referenciád.
2020. jún. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%
Nincs olyan termék, amit ma online marketing tudás nélkül értékesíteni lehetne. Tanulni érdemes, én is mellé kellett raknom ezeket, hogy el tudjak indulni a vállalkozásommal. Nyilván, az, hogy IT, jó lehetőségeket ad, de nem elegendő ahhoz, hogy önmagában sikerre vidd. Mi is fejlesztéssel foglalkozunk, jótanácsként mondom, hogy tanulj rengeteg marketinget, mert ezen áll vagy bukik, hogy egyáltalán eljutsz-e a célközönségedhez. Specifikáld, mivel akarsz foglalkozni és kommunikáld jól kifelé!
2020. jún. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ahogy 4-es mondja. Ezt Te tudod, hogy milyen jellegű feladatokat fogsz készíteni vagy hogy mihez értessz. Nem mindegy, hogy weboldalakat, webshopokat, webfejlesztéssel akarsz foglalkozni vagy ipari szoftvereket készíteni, beleértve PLC-k, automatizálás, robotok..stb. Mert az előbbit könnyebb hírdetni és könnyebb ügyfeleket találni, mint az utóbbival .. ;)
2020. jún. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
inkább ipari rétegeknek szoftvereket. mint weboldalt.
2020. jún. 19. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!