Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus szak előtt miket érdemes átnézni programozásból? (Pannon Egyetem)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az volna a kérdésem, hogy prog infó előtt kb. milyen nehézségű feladatokat érdemes megcsinálni vagy milyen alapokat érdemes elsajátítani előtte?


Tudom, hogy nulláról kezdik, de lenne kedvem csinálgatni előtte valamit ami hasznos is lenne és ha valakinek van ebben tapasztalata, akkor örülnék, ha segítene!


Plusz ha valaki el tudná mondani, hogy milyen feladatokra lehet számítani az első félévben mondjuk, akkor azt is nagyon megköszönném! (azt hiszem, hogy C-vel (is) kezdünk, meg lesz gondolom HTML de az végülis mindegy, hogy milyen nyelv)


Köszi! :)


2020. jún. 22. 12:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én erre azt az örök igazságot tudom mondani, hogy gyakorolj bármit, amihez kedved van! Bármilyen szakirányú feladat bővíti a tudásodat és tapasztalatodat, így akkor is hasznodra válik, ha nem pont olyasmit csinálsz, amilyet gyakoroilni fogtok.
2020. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Másik egyetemről tudok nyilatkozni.


Ezekkel kezdtük: C#, Java, PHP, Html, CSS (bár utóbbi kettő nem programozási nyelv)

2020. jún. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

"Tudom, hogy nulláról kezdik"


Erre ne hagyatkozz, mert ha te is nulláról kezdesz, akkor elég hamar befejeződik az egyetemi pályafutásod.

Egy basic kurzust mindenképpen vegyél, légy tisztában legalább az alapfogalmakkal.

2020. jún. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

"Erre ne hagyatkozz, mert ha te is nulláról kezdesz, akkor elég hamar befejeződik az egyetemi pályafutásod."


Amíg nem mentem egyetemre életemben nem programoztam még egy sort sem és nem is néztem utána, hogy egyáltalán hogy kell és mit. Elektros szakközépből mentem mérnökinfora. Nos az én egyetemi karrierem nem ért véget. ;).

2020. jún. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

4:

Akkor te vagy a kivétel. Már ha nem hazudsz.

2020. jún. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem hazudok. :) És nem csak én vagyok így vele. Több személyt is ismerek. Így is úgy is előről fognak tanulni mindent. Felesleges előre tanulnia bármit is. :)
2020. jún. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

Én meg egy olyat sem ismerek, aki úgy lépett volna erre a pályára, hogy előtte ne tudott volna semmit a programozás mikéntjéről, hogyanjáról.

Az meg egy dolog, hogy elölről kezdenek mindent, csak nem teljesen véletlen, hogy háromszáz hallgatóból időben lediplomázni csak 20-30-nak sikerül, úgy kb. száz meg mindjárt az első két félévben el is tűnik, örökre.

De biztos neked van igazad, amúgy ...

2020. jún. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahhh, igen. Vannak ilyen hallgatók. De nem a programozás tárgyak miatt hagyják ott az egyetemet vagy esetleg csúsznak. :) Csúnyább tárgyak is vannak ennél. Szóval, ha már emiatt kéne előre tanulnia, hogy időben végezzen vagy ne csússzon akkor a középiskolás matekot tanulja nagyon durván, hiszen arra fog épülni minden, és ha matek hiányosságai vannak azok megfognak mutatkozni majd a későbbiekben.
2020. jún. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%

"és ha matek hiányosságai vannak azok megfognak mutatkozni majd a későbbiekben."


Jó, csak ő nem ezt kérdezte.

Ha meg előre tanul, akkor azzal időt szabadít fel a többi anyag tanulásához, ami az első két félévben nem jön majd neki rosszul.


Én mondjuk el sem tudtam volna képzelni, hogy úgy menjek főóiskolára, hogy arról a szakmáról egy hangot ne tudjak, amit hivatásomnak választottam, de hát, nem vagyunk egyformák, ettől szines a világ.


Még annyit, hogy pont matekot nem nagyon éri meg neki előre tanulni, meglehet, nem is igen menne egyedül.

2020. jún. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát a mérnökinfon belül nem csak programozás van. Kis része a programozás. A másik része villamos/elektronika irány. Szóval volt rálátásom, az hogy nem programoztam semmit sem jelentett. :).


De, ha annyira rá akar feküdni és átnézni, akkor pont, hogy nem a Java-t és nem a C#-ot és nem a PHP-t kell. Hanem a C/C++. Már csak azért is, mert erre a nyelvre épül az összes többi nyelv ... És az összes többi nyelvben benne van a C/C++, már ha csak a fordítóját nézzük, abban írodott.


Meg amúgy is megéri, mert sokkal gyorsabban és hatékonyabban lehet fejleszteni C++-ban, mint Java-ban vagy C#-ban. Hogyha tudod az újdonságokat. :)

2020. jún. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!