Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha 30 évesen szerettem bele a...

Ha 30 évesen szerettem bele a programozásba és előtte teljesen mással foglalkoztam, de mióta elkezdtem tanulni, úgy érzem már nem akarok mást csak ezt, akkor már késő van váltani?

Figyelt kérdés
És hol, hogyan tanulhatnám meg, ha komolyabban akarok majd vele foglalkozni? Egyetemre kell mennem? Ahhoz nincs nagyon késő? Tanfolyamokat is néztem, de azok nagyon drágák, nemtudom őket kifizetni. (100.000-300.000/hó)

2020. jún. 27. 12:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
30%
Egy újabb ember, aki félti a munkahelyét. Tipikus IT körökben. Mindenkit lebeszélnek róla, aki él és mozog. Ezt majd vedd észre, nme csak itt GYK-n, de más fórumokon is ez az általános hozzáállás. Ha 10 évesen nem írtál saját szoftvert, akkor már elkéstél az ő szemükben. Ha mindenki átmegy IT vonalra, rájönnek, hogy ehhez nem kell UFO-nak lenni, mert teljesen reálisan megtanulható, akkor oda a presztízs, és oda a fizu is, mert nem lesznek elég kevesen hozzá. Érthető a motiváció, csak azért valahol szánalmas is. Tanulj csak! Magaddal foglalkozz, ne a sok ellenzővel, akik csak magukat féltik! Tanulni mindig lehet és kell is. Nekik ugyanúgy. Amit együtt fogtok használni 10 év múlva, az ma még nincs is kint a piacon. Nekik pont ugyanúgy meg kell majd tanulni, mint neked. Aki leáll, az öregszik és lekésik. Aki tanul, az a pályán marad, ez az igazság. A többi csak duma.
2020. jún. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%

#10 Te miről beszélsz? Programozásról van szó, nem fehérneműmodellkedésről!


Kérdező, szerintem sosem késő váltani. Bár nem programozásban, hanem más területen, de én is váltottam 35 évesen és nem bántam meg. Megőrültem volna, ha az eredeti szakmámban kellett volna maradnom életem végéig.

2020. jún. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
23%

[link]


"Craig Barrett, az Intel egykori első embere például egyszer azt találta mondani, hogy "a mérnökök felezési ideje - akár csak a szoftveré és a hardveré - csak néhány év", Mark Zuckerberg, a Facebook alapítója és vezetője szerint pedig a fiatal programozóknak tipikusan nyomába sem érhetnek az idősebb fejlesztők. Ezen kívül maga a Microsoft is elismeri, hogy fejlesztéssel foglalkozó alkalmazottainak legtöbbje inkább a 40 alatti, mint sem afeletti korcsoportból kerülnek ki."


"a Bloomberg egy új cikke, ami szerint a negyven év körüli vagy afeletti programozóknak gyakorlatilag alig van esélyük az elhelyezkedésre, mert a cégek köszönik, de nem kérnek belőlük."

2020. jún. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Persze... nyugtasd magad! Muszáj! Megértem. Fél11kor bizonygatod valakinek, hogy ne csinálja, amit te csinálsz, mert túl öreg hozzá, még forrást is keresel. Annyira szánalmas, hogy szavak nincsenek rá. Nem fogsz tudni aludni, ha ma is még 5-en eldöntik, hogy konkurenciáid lesznek. Sajnállak nagyon, főleg, hogy egyre népszerűbb erre tendálni. Egyre csak rosszabb lesz neked. Huhh, kemény.
2020. jún. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%

@13

"A munkaadók azzal utasítják el őket, hogy nem rendelkeznek naprakész technikai ismeretekkel"


A harmadik bekezdésig sem olvastad el a cikket, vagy értelmezni nem tudtad!

Ez azokra vonatkozik, akik x évvel ezelőtt tanultak programozni és nem fejlesztették magukat időközben. A folyamatos fejlődés minden korosztálynak elengedhetetlen ebben a szakmában. Nem a korukkal van baj, hanem a naprakészségükkel.

2020. jún. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Ez azokra vonatkozik, akik x "


Akik túl vannak a negyedik x-en és nem akarják foglalkoztatni őket. Ugyanis a hivatkozás csak kifogás, álindok és nem tény. Érted-e, birgec?

2020. jún. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
90%

@16

Értem hát, elöntötte a f@s az agyadat, és már csak összefüggéstelenül hőbörögsz.

2020. jún. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Az online oktató videókkal az a baj, főleg Youtube-on, hogy rengeteg téves információt ad és már hibásan tanulod meg, amit utána nehéz lesz kiverni. Iratkozz be valami képzésre vagy menj felsőoktatásba.
2020. jún. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

A sok sunyi, fogalmatlan kibic zavarná be a makkosba szerencsétlent. Az meg beleállít az életéből 3-4 évet és csodálkozik, ha nem jön össze, mert megvezette egy-két outsider.

Igaz, ezek a noname senkik addigra hol lesznek már? Nem nekik kell kenyeret adniuk a szájába.

Nevetséges, ahogy próbálják virtuálisan megélni azt, amire esélyük sincs és kifejezetten szomorú, hogy még másokat is erre biztatnának, mert a kockázatot nem ők viselik.

2020. jún. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Azért más szempontok is vannak. Ha például vállalkozást akarsz csinálni akkor az itt látható hozzáállású fiatal programozó át fog verni ha nem értesz eléggé hozzá.
2020. jún. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!