Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ma szerintetek milyen nyelvet...

Ma szerintetek milyen nyelvet érdemes leginkább tanulni?

Figyelt kérdés
Főképp a nagy Python vs Java közötti harc ami miatt nem tudok dönteni, de ezek közül szeretném az egyik nyelvet megfelelően elsajátítani (mindkettőre jelenleg nincs kapacitásom de idővel előfordulhat =) ) vagy érdemesebb inkább weblapfejlesztésben gondolkodni HTML, CSS, Javascript kombóval?

2020. júl. 1. 19:17
A kérdező szavazást indított:
Java
Python
Weblapfejlesztés (HTML,CSS,Javascript)
38 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
80%
Azt amelyik tetszik. És ezt teljes mértékben komolyan gondolom. Mindegyikkel el fogsz tudni helyezkedni, ha megfelelő mértékben elsajátítod.
2020. júl. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem a java és a python között nincs semmiféle harc, teljesen más területen jeleskedik mindkettő, még ha van is átfedés. Azt a nyelvet amelyik alkalmasabb arra amit csinálni akarsz.
2020. júl. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%
Tanuld meg párhuzamosan mindkettő nyelvet. :D Komolyan!
2020. júl. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
36%

Ha most kezded, akkor en a Java helyett C# / .Net (Core)-t valasztanam. Mar nincsen meg az az elonye a javanak, amivel regen rendelkezett es a C# / .Net modernebb.


Persze egy java fejleszto erre mast fog mondani, mert nem szivesen kepezne at magat tobb evnyi java tapasztalattal a hata mogott.


Webfejlesztes alapjai mehetnek ezekkel parhuzamosan is szerintem.


En egyetemen c++-ban kezdtem az alapokat, aztan 2 evig javaztunk, fel evet c-ztunk, utana magamtol elkezdtem az utolso evben c#, .net-et tanulni es azota ebben fejlesztek.

2020. júl. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
11%

"de ezek közül szeretném az egyik nyelvet megfelelően elsajátítani"


Az neked nem fog menni.

Pascallal kezdj és ne nyelvet, hanem programozást tanulj.

2020. júl. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Annyi háttérinfó, hogy gazdaságinformatikát tanulok és lassan az egyetem végén járok, tanultm fél év Javat majd fél év C#-ot. Nem sok dolgot lehet ez idő alatt tanulni, viszont az alapokra és és az ehhez szükséges gondolkodásmódra ráéreztem (volt hogy nekem kellett megmutatni a másnak, hogy mi hogy van). Amiről szó lenne az inkább az, hogy önképzés által az egyik nyelvre szeretnék jelenleg specializálódni, későbbiekben pedig amennyiben időm és energiám engedi (teljes munkaidőben dolgozok jelenleg levelezős egyetem mellett, de az egyetemből már csak fél év van! :) ) úgy mást is elsajátítanék.
2020. júl. 5. 06:49
 7/29 anonim ***** válasza:
10%

Már megint egy kérdező, aki ráadásúl olyan szavazást indít, ami nem objektív.

Ugyanis a C# igenis megállja a helyét, miért nincs a szavazásban? Hol van a Delphi?

Ez így egyáltalán nem objektív.

2020. júl. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
74%

Eleve nem lehet objektív egy ilyen szavazás, mert az emberek nem objektíven szavaznak.

Ha fel lenne sorolva a világ összes nyelve, akkor sem lehetne objektíven szavazni, mert mindenki elfogult, más nyelvet szeret, nem ismer minden nyelvet, nem ugyanúgy ismeri a nyelveket, különböző szempontok alapján szavaz, stb.

De a kérdésben amúgy elég egyértelműen le van írva szerintem, hogy azért ezek a lehetséges válaszok, mert ezek közül szeretne választani a kérdező

("ezek közül szeretném az egyik nyelvet megfelelően elsajátítani").

2020. júl. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%

Aha. Tehát a Delphi nem nyelv, a c# nem nyelv. Igazad van! Jajjj!

Jajj jjaj jajjj! Bocsánat!

2020. júl. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
7-es es 9-es kommentelő: senki nem mondta, hogy ezek nem nyelvek, a 8-as kommentelőnek van igaza, csupán ezek közül szeretnék most dönteni. Természetesen amiket írtál, azok ugyanúgy hasznos nyelvek és megállják a helyüket, további kommenteket szívesen fogadok mert nyitott vagyok :)
2020. júl. 7. 06:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!