Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes elkezdenem programozás...

Érdemes elkezdenem programozást tanulni teljesen az alapoktól 25 évesen?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túlságosan reál beállítottságú, szóval félek nehezen menne, viszont érdekelne. Mennyi idő alatt juthatnék el egy olyan szintre, hogy a tudásom használható legyen, továbbá milyen munka lehetőségekre számíthatok egy jó programozói tudással?

2020. júl. 4. 18:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem vagy reál beállítottságú, akkor keress inkább mást.

Eleve, legalább két év, ha magadtól tanulod, persze ha van is érzéked hozzá, és nem vagyok róla meggyőződve, hogy alkalmaznának is.

2020. júl. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
0%
Magadtól megtanúlni nem elég, mert a munkához diplomára és/vagy referenciára (plusz gyakorlatra) van szükség.
2020. júl. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
41%

Ha érdekel valami, meg is tudod tanulni. Akarat kérdése. Meg szorgalomé.


Ez a "mennyi idő" megfoghatatlan, mert nincs megfogalmazva konkrétan és pontosan a cél, út, tanulnivaló. Ha ezt még gyúrod kicsit, akkor választ is kaphatsz rá (milyen nyelv(ek), milyen szinten, milyen állás, stb.) A munkalehetőségek is ezután mérhetők fel, ha már az irányt belőtted. Amúgy pont itt voltam 3 évvel ezelőtt én is, és amíg ezeket nem raktam helyre fejben, nem tudtam lépni sem.


Ha nem ismered az irányokat és lehetőségeket sem, akkor lehet, hogy érdemes megkérdezned egy hozzáértőt személyesen (én voltam ilyen szakmai önismereti beszélgetésen, azért vagyok ennyire otthon a témában, mert nem tudtam választani és nekem jót tett).

2020. júl. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%

Én reál érdeklődésű vagyok de kb. 90-es IQ-val. :D Az élethez való logikai készségem sincs meg, bár a programozás már fejlesztette.


Én is 25 évesen kezdtem, 27 vagyok most.


Rettenetesen megterhelő a szabadidő teljes hiánya, amikor meg végre lenne, akkor az embernek csak egy dologra van energiája: ülni egyhelyben és egyenesen nézni ki a fejéből, üveges tekintettel. Aztán vagy sikerül elhelyezkedni, vagy nem.


Egyébként hosszabb bootcamp-et javaslok.


Az OKJ nulla, a rövid bootcamp-ek nullák, az egyetemek annyira elméletorientáltak, hogy önmagukban semmit se érnek és esti egyetem, heti 43 óra meló mellett NEM, NEM LESZ IDŐD hobbiprojektezgetni.

Viszont másfél éves, hosszabb bootcamp-ekről csak jókat hallottam. Pont azt a tudást adja meg, amivel már el lehet helyezkedni. Ha többre vágysz, akkor később még mindig lehet egyetemezni, legalább könnyebb lesz, mert csak a matek lesz nehéz (és nem az összes tárgy) meg nem kell nyáron és éjszaka hobbiprojektezgetni.

2020. júl. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

"egyetemek annyira elméletorientáltak"


És pont az a jó. Nem specifikusan tanulsz 1-1 nyelvet, hanem tudni fogsz programozni és mindegy milyen nyelvvel kerülsz szembe tudni fogod.

2020. júl. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
91%
Ha érdekel, akkor feltehetően van érzéked hozzá. Több évet számolj addig, amíg piacképes szintig jutsz.
2020. júl. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%
Várpm a lepontozók érveit. Bár ami azt illeti, anélkül is tudom őket, hogy leírnátok...
2020. júl. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%

Én már elmondtam az érvemet. Azert pontoztalak le, mert az Egyetemet lenézed. :). Pedig, ha tanulni akarsz akkor Egyetem alatt 5.5 év (bsc+msc+szakmai gyak + msc alatt már munka) többet fogsz tanulni, mint egy éves bootcampbe... :). Van 3 neves itthon (nem sorolom fel a nevüket, úgy is tudja.mindenki...). Lehúzás. :). Megtanulod az ciklusokat, elágazásokat, fájlkezelés. És ennyi..ezt tanulod 1 évig. Ez az 1 éves bootcamp egyetem laboron 1 félév .... ;).


És tévedsz hogy elmelet orientált. Előadás elmelet... gyakorlat, labor az meg nem elmélet.... :).

2020. júl. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
31%

Már járok egyetemre és a már fejlesztő csoporttársaim még nem mondtak jót róla. Beszédes, igaz?

Sőt, interjútapasztalatok alapján se mondtak jót.



Amúgy 25 évesen senki se fog nappalira járni, mert dolgozni kell, nem akar senki többmilliós hitelt felvenni. Teljesen más élethelyzet.

Pártalálás, családalapítás ideje ez és nem vissza nappalira a kis tinik mellé. Többmilliós hitellel. Ráadásul ebben az életkorban már az agy se fog jól.


Esti, levelezői mellet meg az ember nem szedi fel a szükséges gyakorlati tudást, mert ha egyik nap este 9-og suliban vagy, másik nap este 9-og beadandót írsz, hétvégén mindkét nap tanulsz és beadandót írsz egész nap, nem fogsz felnőttként, család mellett nekiállni hobbiprojektezgetni.



A Codecoolról eddig csak jót hallottam. Később az ember ráér egyetemezgetni, ha annyira nagyon akar.

A Codecool másfél éves, az alatt azért el lehet jutni piacképes szintre, pláne, mert intenzív is.



De nyugodtan pontozzanak le a gyakoris tökéletes emberek, meg olyanok, akik az egyetemet is nagy kezdőbetűvel írják, holott nem tulajdonnév.


Tudod, végigszenvedted (az msc-t is minek? Minek? Minek? Minek????????) és most bizonygatni akarod saját magadnak, hogy megérte.


Hát, sajnos nem feltétlen.

2020. júl. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

"A Codecoolról eddig csak jót hallottam. Később az ember ráér egyetemezgetni, ha annyira nagyon akar."


Na takarodj innen és szopogasd a codecool faszát máshol.

Büdös, sunyi, szar senki.

2020. júl. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!