Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Elkezdenék megtanulni programo...

Elkezdenék megtanulni programozni, milyen célt tűzzek ki magamnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Szeretnék magamtól elkezdeni megtanul programozni vagy legalábbis az alapokat. Amit nem látok egyelőre, ha pl. elkezdek egy nyelvet megtanulni, mondjuk a python-t vagy a C-t/C#-t, megvannak a legalapabb dolgok, a változók, feltételek, függvények ésatöbbi. Utána hogyan tovább?

van az a rossz tulajdonságom, hogy ha nem látom, mit hogy és mire tudok használni... Pl. csináljak "egyszerűbb" programokat, mint számológép vagy valami tippelős játékot? Vagy így kb. akármilyen egyszerűbb játékot? Ez jó irány lenne?


Illetve melyik nyelvvel lenne érdemes kezdeni szerintetek? Arduinoval is szívesen szórakoznék, az amennyire tudom, egy egyszerű C-t használ.


2017. nov. 4. 11:38
 1/6 anonim válasza:
szerintem először azt kéne eldöntened hogy mit akarsz programozni
2017. nov. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, tippelgetős játék, másodfokú egyenlet megoldóképlete, síkidomok, térbeli testek térfogatának kiszámolása stb. A számológép egyébként jóval bonyolultabb is lehet mint elsőre gondolod.


Javascript vagy python legyen az első nyelved. Mind a kettőhöz megtalálsz mindent a neten.

2017. nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2.: köszönöm, ez érdekelt. Pythonhoz már rogyásig szedtem magam oktatóanyaggal, csak bele kell vágni... :)
2017. nov. 4. 13:57
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Én mondjuk így tanulnám:

-Scratch-el elsajátítanám a legalapabb programozási koncepciókat. Kicsit a programozói gondolkodást...

[link]


-Majd ugyan azokat megtanulnám egy adott nyelven. Pl.: Java (operátorok, data type, loopok, if else statementek, methodok stb..


-Ezeket gyakorolnám egyszerűbb terminálos projectekkel / játékokkal

pl.: Tictactoe, Hangman, DealOrNoDeal, (Több száz ilyet lehet találni a neten)


-Majd elkezdenék objektum orientált programozást tanulni


-Eközben, mondjuk elkezdeném az android fejlesztés alapjait tanulni (Ha már Java akkor legyen android, de ez csak a példa kedvéért mondom).


-Majd egy-két alap android app


Ezen a ponton már lenne egy nagyon alap elképzelésem, hogy mi az a programozás. Legalább már 3-6 hónapja csinálnám... (attól függően mennyi időm lenne és milyen intenzíven tanulnék)


- Majd ha minden jól megy el kezdeném komolyabban bele álni magamat nehezebb témákban mint pl.: algoritmusok és adatszerkezetek vagy software design.


Persze az alap, hogy mindeközben napi szinten kéne programozni és a syntaxot is tanulni az adott nyelvnak.


Ha ezeket 1 éven át csinálnám ... eljuthatnék egy junior pozícióra...


Többet nem írok le mert így is rengeteg és nem is lehetne anélkül, hogy durvábban bele mennék egy specializásába...


Ha mondjuk ezt végig csinálnád nem is lenne kérdés mit csinálnál az 1 év után, mert mindenképpen utáta néztél volna azoknak a dolgoknak amik érdekelnek ez alatt.


Még pár jó forrás:

-1-2 hónap után egyszerűbb hackerrank feladatokat csinálnék. Akár Leetcode-ot is. Ez folyamatosan amíg tanulom a programozást.


-Csak, hogy legyen egy általános képem a szakmáról elolvásnám a Complete software developer's career guide-ot - John Sonmeztől (800 oldal, de jó olvasmány)


- Majd 6-8. hónapnál amikor már rengeteg hackerrank feladatot megcsináltam és már egy ideje elkezdtem algoritmusok és adatszerkezetek tanulni, elkezdeném a Cracking the Coding Interview olvasgatását plusz 1-2 feladatot már megkéne tudnom oldani....


Írj privátban ha kell pár internetes hely ahonnan ezeket eltudod sajátítani ... nagyon sok dologra nem tértem ki ... nagyon felületesen beszéltem, így is hosszú a komment...

2017. nov. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és hackerrankon van egy egész jó 30 napos kihívás ami nagyon jó kezdésnek. Viszont az kicsit nehéz egy teljes kezdőnek, mert mindennap egy új koncepciót mutat be. Egyik ismerősöm végig csinálta és sokszor tőlem kért segítséget :D
2017. nov. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez azt hiszem kielégítőbb, mint amire számítottam itt. Nagyon szépen köszönöm!
2017. nov. 4. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!