Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ki lehet kapcsolni a windows...

Ki lehet kapcsolni a windows update szolgáltatást win 8.1 alatt?

Figyelt kérdés
kb 3 napja váltottam vissza windows 10 ről 8.1 re mert nagyon szaggatottan fut rajta a windows 10 hiába megfelelő a rendszerkövetelmény valahogy hardveresen nem fut rajta gördülékenyen,ezért váltottam vissza 8.1 re és a frissítéseket szükséges így ís telepíteni vagy használható anélkül is?
2020. júl. 11. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Ha működik s tudod használni mindenre, minek frissítés...
2020. júl. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A biztonság kedvéért érdemes feltelepíteni őket. Én is Windows 8.1-et használok és csupán a Silverlight meg az Edge frissítést hagytam ki. A boot time (rendszer betöltési idő) szinte semmit nem nőtt.


Persze nem azt mondom, hogy kötelező. De ajánlott.

2020. júl. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 belapus ***** válasza:

A 8.1-ben a felhasználó szabályozhatja a frissítéseket, akár le is tilthatja őket.


[link]

2020. júl. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2


Miért ajánlott a frissítés, akármelyik rendszernél?

De most ne másoktól hallottakkal indokold, hanem saját tapasztalatból.


Kizárólag, akkor van értelme s célirányosan, ha egy szolgáltatás igényli, de az jelződik is.

Máskülönben hátrány, mint előny a sok szemét egymás hegyén-hátán.

A kerítést is akkor fested le, amikor már ráfér az újítás, de olyat még nem láttam, hogy valaki naponta átfesti...lenne rá jelző s nem pozitív ám:DDD

2020. júl. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4


Ez már lehet, hogy csak az én paranoiám, de a Windows bármilyen Linux-szal szemben sokkal támadhatóbb/sebezhetőbb rendszer. Én szeretem magam biztonságban érezni hiába használok vírusírtót és körültekintő vagyok, hogy mire kattintok. Azt is tudom, hogy inkább céges gépeket támadnak és céltudatosan senki sem fog engem/akárki mást támadni (értsd mint magánszemély).


Ellenben a Windows 10-nél azt ajánlanám, hogy csúsztassa a frissítéseket egy pár héttel, mert ott előfordulhatnak problémák.


Plusz itt csak tárhelybe kerül az egész és nem nő sem a boot time, egyenlőre hibás frissítéssel sem találkoztam (és remélem, hogy a jövőben sem lesz példa rá). A másik hátrány pedig, hogy nehez talál elsőre frissítéseket.

2020. júl. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5


Szóval, szerinted azért frissítse, mert "hú, megtámadják a gépet s ez páncélozza majd."...

S akkor mi van??? Normális ember nem tesz személyes adatokat netes gépre...aki meg igen, használjon pendriveot, amikor kell, utána meg ki s kész.

Aki be akar törni, az be tud, akármit teszel...

Válaszod nem igazán kielégítő szerintem s csak arra haja, hogy mert mondták...


A w10 esetében én csak negatív tapasztalatokat hallottam + én is így tudok nyilatkozni róla hosszas tesztelések után, hogy ekkora "megarakást" még nem nyomtak világra + a 8-as verziója is egy kutya vele.


A w7 még felhasználóbarát s van gép, melyen 6 éve megy frissítés nélkül teljesen rendben s gyorsan futva...

Max egy egy böngészőt kell frissíteni a netes felületek miatt.

Tehát, nem látom értelmét az agyonfrissítésnek, amelyet a tapasztalataim is igazoltak számomra meg ismeretségben is.


Persze, mindenki csinál, amit akar;)

2020. júl. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Le tiltható. Jobb klikk a starta vezérlőpúlt, rendszer, Windows Update, beállítások, és ott hogy sose frissitsen.
2020. júl. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!