Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyi idő megtanulni junior/g...

Mennyi idő megtanulni junior/gyakornoki szinten programozni?

Figyelt kérdés

Szinte nulláról, (idén emelteztem, c#-ot tanultam).

Szeptemberben kezdem a nappali mérnök infót. Foszkom már van, igaz hálózatos.


Szeptemberig napi 6 órát tudok rászánni. Utána meg majd kiderül a suli mellett hogy lesz (talán 2-3 óra/nap átlagosan).

Mennyi idő olyan szintre eljutni, ahol már fizetnek is? Legyen akár sima gyakornok (bár gyakornoki álláshirdetést nem találok, szóval érdekes lesz így.... vidék, megyeszékhely)

Idén csak a tescos diákmunka marad nekem? Vagy azért van esély?

Windows és linux szerver konfigurálás nem annyira jön be. Ahogy néztem, rendszergazda/hálózatos hirdetésekből még kevesebb van.


2020. júl. 15. 22:02
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
87%

#20 félreérted. Lehet valakinek a hivatása és nem baj ha élvezi amit csinál. én a #11-es hozzászólásban csak azt vetettem fel, hogy él az a sztereotípia, hogy aki csak pénzért csinálja = szarul dolgozik.


szerintem nem függ össze. láttam olyat aki élvezte amit csinált, mégsem volt meg a szükséges tudása és nem végzett minőségi munkát. pedig őt nem a pénz motiválta.


nekem megvan külön a hobbim (ami eléggé pénznyelő) így nyilván olyan munkát fogok végezni amivel ez finanszírozható.


#17 két dolgot azért ne keverjünk össze. én azt állítottam, hogy a pénz önmagában elég motiváció lehet a minőségi munkavégzéshez. az már egy másik dolog ha a munkakörülmény rossz. eddig ahol dolgoztam, ott viszonylag nagy volt a szabadság így nem éreztem mókuskeréknek (kivéve az utolsót, de onnan gyorsan el is jöttem). tehát az fontos, hogy jól érezd magad a munkahelyen.

de a jó munkakörülményen kívül nekem a legfontosabb a fizetés. ha eleget keresek akkor van pénzem fedezni azokat a kedvteléseket amik boldoggá tesznek és nem utolsó sorban van pénzem a párommal utazgatni vagy családot alapítani.


tehát nincs azzal bajom akinek a munkája a hobbija is egyben (sőt irigylem), csak szeretném eloszlatni azt a borzalmas sztereotípiát ami rengeteg HR-s fejében is él, hogy minden ember igazából hobbiból dolgozik és mellesleg tök jó hogy még fizetnek is érte valamennyit.

nem. fordítva ülnek a lovon. a pénzért dolgozok... a munkámra pedig akkor is igényes vagyok és leszek is, ha krumplit pucolnék egy üzemi konyhán.

2020. júl. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
69%

21



A munkakörülmény engem se érdekel annyira. Sőt.


Viszont ha maga a munka, amit csinálni kell, olyan, hogy unom/nem érdekel, akkor annyira tudok szenvedni, hogy szívesebben vágnék eret magamon.

Az a napi 1-2 óra szabadidő nem kárpótol a napi 9 óra munkahelyen szenvedésért.


Úgyhogy rettenetesen irigyellek, ha neked nem számít, mit dolgozol.


Ha én így bírnék hozzáállni, nem tanulnék mostmár egyáltalán, hanem élnék végre helyette....

2020. júl. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!