Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Létezik androidra .NET keretre...

Létezik androidra .NET keretrendszer?

Figyelt kérdés
Olyan kéne amit visual studióban androidra meg lehet csinálni hogy van form stb. Visual basic nyelven. Létezik ilyen?

2020. júl. 19. 17:28
A kérdező szavazást indított:
Létezik (írd le)
Nem létezik
16 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Bocsi, de szerintem nagyon kevered a futtató környezet, fejlesztőkörnyezet, és programozási nyelv fogalmakat.

A Visual Basic egy programozási nyelv. Nem feltétlenül kötődik a .NET-hez, bár az újabb verziói már szinte kivétel nélkül arra épülnek.

A .NET egy futtató környezet, tulajdonképpen egy köztes "lépcső" az elkészített szoftver, és az oprendszer között. Ilyenkor a program nem közvetlenül (natívan) fut, hanem szüksége van a .NET környezetre is, hiszen rengeteg műveletben támaszkodik az abban megírt kódokra. Sokban hasonlít a Java-ra, csak a .NET esetén - közérthetően mondva - közvetlenebb módon fut a kód. (Java esetén az egész binárist újra kell értelmezni.)

Az operációs rendszer meg szerintem nem szorul magyarázatra, az a rendszer, ami működteti a számítógépet, kezeli a hardverét, és biztosítja, hogy a felhasználó tudja azt használni.


A .NET mint írtam, egy futtató környezet, vagy kicsit pongyolábban: keretrendszer. Elsődleges célja az volt, hogy átvállaljon bizonyos rendszerközeli, és problémás feladatokat a programozótól. Mondjuk pl. a memóriakezelést. Hogy ne kelljen azzal foglalkoznia a fejlesztőnek, hogy vajon minden lefoglalt memóriaterületet felszabadított-e. Csakhogy erre Androidnál eleve nincs is szükség, hiszen ott maga a rendszer ellátja ezt a funkciót is. Teljesen felesleges lenne még egy réteget felhúzni rá, ami ugyanazt csinálja, mint a natív rendszer.

Ráadásul a .NET nagyban kötődik az x86/x64 architektúrához, és az asztali PC-khez. Nehéz lenne jól hozzáidomítani az Androidhoz, és ez is csak kompromisszumokkal menne.


De!


Léteznek egyéb IDE-k, amivel Androidra tudsz fejleszteni. Hogy mást ne mondjak: Android Studio. Igaz, nem tartom a legbarátságosabb környezeteknek, és a Visual Basic sem tetszene neki, de lehet ott is "formokat", meg egyebeket grafikusan létrehozni.

További lehetőség pl. a Flash Builder. Ez JavaScript alapú (pontosabban ActionScript), és szerintem egy kifejezetten barátságos környezet. De sajnos nem ingyenes.

Vagy ha a Pascallal jó viszonyt ápolsz, akkor ott a Delphi. Ez sem ingyenes, de talán ez hasonlít legjobban a Visual Studiora.

2020. júl. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Xamarin létezik, amivel lehet fejleszteni Androidra, sőt, Androidra és IOS-re egyszerre is.

C#-ba. A Visual Basicet most hirtelen nem tudom.


Viszont ha a .NET-et ismered, érdemes lehet ennek utánanézni.

2020. júl. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tabaki ***** válasza:
67%
Ez nyilvánvalóan a szavazás eredményétől függ. Fájdalommal látom a sok ellendrukkert, akik szerint nincs – tipikus magyar mentalitás...
2020. júl. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem te ezt keresed: [link]
2020. júl. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!