Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mik a szerveroldali programozá...

Mik a szerveroldali programozás/kliensoldali programozás előnyei/hátrányai?

Figyelt kérdés

#honlap #programozás #weblap #webfejlesztés #szerveroldali #kliensoldali
2020. júl. 23. 14:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mármint mihez képest?
2020. júl. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

úgy értem, hogy melyiket lenne célszerűbb használni, laikus vagyok a témában és ez egy szimpla kérdés, hogy megértsem mi a különbség a kettő között


de akkor ezek szerint kár is volt ideírnom, mert nekem ezt már tudnom kéne, hisz mindenki így születik, nem igaz #1? :)

2020. júl. 23. 14:59
 3/13 anonim ***** válasza:
Én ezt felelősség szempontjából tudnám értelmezni, de mivel nem vagyok rutinos, ezért nem akarok hülyeséget írni, viszont esetleg aki még válaszol megírhatja.
2020. júl. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#-4s vagyok : Bocsánat, kérdező közben pontosított..

Erre a válasz az, hogy mindkettőre szükség van.

Úgy képzeld a szerver oldal az adatok megőrzését és kiadását végzi többek között, a kliens meg leginkább a megjelenítését az adott böngészőben.

2020. júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
értem, szóval például ha kizárólag kliensoldalasról van szó, akkor adatbázist nem is lehetne hozzákapcsolni a honlaphoz?
2020. júl. 23. 15:13
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, tudom.
2020. júl. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%

"de akkor ezek szerint kár is volt ideírnom, mert nekem ezt már tudnom kéne, hisz mindenki így születik, nem igaz #1? :)"


Értem, ezek szerint te a bilibe pisálni is innen tanultál meg.

2020. júl. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"akkor adatbázist nem is lehetne hozzákapcsolni a honlaphoz?"

Lehet, lásd például a Web SQL-t:

[link]

viszont azt kizárólag csak az a felhasználó éri el, akinél a kliensoldali alkalmazás fut - más nem.

2020. júl. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat
2020. júl. 23. 15:43
 10/13 anonim ***** válasza:

Bocs a kissé demagóg példáért, de ez kicsit olyan, mintha azon agyalnék, hogy vajon enni, vagy inni éri meg jobban? Van a kettő között átfedés, az ital is biztosít némi energiabevitelt, és sok étel is biztosít folyadékbevitelt, de alapvetően két különböző biológiai funkcióról van szó.

Ugyanez a helyzet kliens- és szerveroldallal. Vannak, amiket mindkét oldalon meg lehet oldani, de a felmerülő feladatok, problémák nagy részére ez nem igaz. Mondjuk ha dinamikusan, egy adatbázisból állítok elő egy weboldalt, vagy mindenki számára elérhetően kell tárolnom, amit a felhasználó beírt (pl. amikor itt kérdést írsz ki, hozzászólást írsz, vagy megnézed, hogy egy kategóriában milyen kérdéseket tettek fel), az tipikusan szerver oldali folyamat. Ha mondjuk egy űrlapot készítesz, és szeretnéd, hogy az egyik kérdésre csak akkor lehessen válaszolni, ha előtte egy jelölőnégyzetet beikszeltek, az meg tipikusan kliens oldali feladat. (Bár az adatokat ilyenkor is illik szerver oldalon is ellenőrizni, mert ugye sok a magát hekkerpalántának képző renitens gyerkőc.) De például az összes eseményfüggő látványelem kliens oldalon van megvalósítva.

2020. júl. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!