Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ehhez a Join-os lekérdezéshez...

Ehhez a Join-os lekérdezéshez van javaslatotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Még csak most kezdtem el az SQL-t tanulni, úgyhogy pls hülyének még ne nézzetek, van egy szerintem iskolapélda egyszerűségű feladat, amit gondolom join-nal kellene megoldanom, de még elég nehezen fér be a fejembe a logikája, mert konkrét join-os feladatokra elég nehezen találok jó példákat, de ha kapok egy útirányt, szerintem utána könnyebben ráállok.


Szóval adott két tábla:


pool_cars

id | name | type | license_plate

--------------------------------

5 | Seat | Leon 1P | AAA999

8 | Opel | Astra F | BBB999


pool_car_users

id | firstname | pool_car_id | has_fuel_card

1 | John | 8 | true

2 | Greg | 5 | false

3 | Michael | 5 | true


Feladat:

Egyetlen egy SQL lekérdezéssel meg kell találnom azt az autó használót (pool_car_users táblában) akinek van tankolókártyája (fuel card true, eddig oké) ÉS aki által használt autó rendszáma "AAA999", neki kell visszaadnom a keresztnevét.


(Amúgy PHP-val együtt tanulom)


Thx a segítséget!


2020. júl. 29. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Inner join pl
2020. júl. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

SPOILER ALERT


SELECT firstname FROM pool_car_users, pool_cars WHERE pool_car_users.pool_car_id == pool_cars.id AND has_fuel_card == 1 AND license_plate == "AAA999";


SELECT firstname FROM pool_car_users INNER JOIN pool_cars ON pool_car_users.pool_car_id == pool_cars.id WHERE has_fuel_card == 1 AND license_plate == "AAA999";

2020. júl. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szétszedtem darabokra a kódod, és megértettem :) Thx!
2020. júl. 29. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!