Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudna segíteni valaki visual...

Tudna segíteni valaki visual basic programozásban?

Figyelt kérdés

Keresem már vagy 2 napja, meg kutakodok, de nem találom, meg, hogy hogy kell azt leprogramozni, hogy "Az első helyre maximum 2 es kerülhet, és ha 2 es lett írva, akkor a második szám maximum 4 es lehet, de ha nem 2 es, hanem 1 es akkor ugye maximum 9" Tudom, hogy úgy kéne, hogy mindíg leellenőrni, hogy mi lett írva, de nem tudom, hogy hogyan lehetne megírni. Ha valaki ért hozzá, és van egy kis ideje, nagyon megköszönném, ha leírná ise azt a parancssort.

Előre is köszönöm.



2020. júl. 31. 16:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Minek az első helyén? Nem nagyon értem a kérdést.
2020. júl. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
a TextBox1-ben.
2020. júl. 31. 21:18
 3/13 A kérdező kommentje:

tehát azt szeretném, hogy az ember a textbox-ban amikor beír az illető (aki használja a programot) egy számot, akkor a textbox 1. helyére csak 1-est vagy 2 est írhat, de a másodikra, hogyha az első szám 1-es, akkor 0-9 ig bármelyik számot be írhatja, de ha nem akkor csak 0-4 ig írhat bele számot.

például: 12=lehetséges

09=lehetséges

23=lehetséges

25=nem lehetséges

2020. júl. 31. 21:21
 4/13 tabaki ***** válasza:

„09=lehetséges”

Egészen bizonyos vagy benne?

2020. júl. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1. lehetőség hogy reguláris kifejezéssel leírod a fent leírt nyelvtant és megnézed hogy érvényesül-e a szabály a TextBox-ban lévő szövegre.


2. megoldás, hogy elágazásokkal vizsgálod hogy helyes-e a bemenet.

2020. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 tabaki ***** válasza:
Egyébként nem értem, mennyivel hasznosabb ez, mint egyszerűen bekérni a számot, és ellenőrizni, hogy 10..24 tartományban van-e. Gondolom, a VB-ben is van OnChange vagy hasonló nevű esemény, amivel menet közben – szerintem meglehetősen kényelmetlenül – intézheted, mit szabad kiírni és mit nem, de mi a célja?
2020. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként nem értem, mennyivel hasznosabb ez"


Sokkal.

2020. aug. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 tabaki ***** válasza:
Ühüm, ezzel mindjárt beljebb vagyunk. Én mindenesetre Lazarusban ki tudtam ügyeskedni egy ilyen programot, tehát nyilván Visual Basicben is megírható. Ha nagyon muszáj, este bemutatom ezt a próbálkozásomat, de nem szívesen villognék a bénaságommal.
2020. aug. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
De emberek mi ebben a nagyon bonyolult. Reguláris kifejezést írjon fel rá és kész.
2020. aug. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#6 az a célja, hogy be tudja írni az időt a textbox-ba. Mert egy számítógép leálíto programot csinálok, és ahoz ugye meg kell adni, hogy mikor akarod, hogy kikapcsoljon. És ide be tudná í rni az óráját a ki kapcsolásnak. Mert ha ezt megtudom (ugye az óraszámot) akkor megtudom csinálni, már a perccel, és a másodperccel is.
2020. aug. 1. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!