Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Raspberry Pi 5V-os relére...

Raspberry Pi 5V-os relére kötött kis motor ki- bekapcsolása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van itt egy kód (nem saját):

[link]


Ugyan ezt szeretném, csak ciklusban, azaz 5 másodpercenként kapcsoljon ki és be a kis motor, ami a relére van kötve. Try után egy while true-t próbáltam, de a GPIO.cleanup() miatt nem működött, ha pedig azt nem írom oda, akkor csak egyfolytában be van kapcsolva, azaz nem kapcsol ki és be. Valakinek ötlet?


2020. aug. 7. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Hogy kötötted rá a relét a PI-re?

Milyen relé? Van rajta vmi tranzisztor szerűség?

2020. aug. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Még nincs F-F kábelem, szóval kénytelen voltam breadboardon keresztül F-M kábellel.


[link]


Így van rákötve, illetve a relét is lefotóztam.


[link]


Ez pedig a kód, aminek működnie kéne elvileg. Persze 26-os PIN-re átírtam.

2020. aug. 7. 23:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Told ki a sleep time-ot, legalább 300-ra.
2020. aug. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
vagy cseréld ki delay-re.
2020. aug. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

És az mitől lehet, hogy GPIO.output(23, 0) <- 0 helyére 1 vagy True, False, GPIO.LOW, GPIO.HIGH, bármit beírok, akkor is kapcsolja a relét.

Próbáltam más PIN-en is, ott is ugyan ez, teljesen mindegy mit írok be.

2020. aug. 8. 12:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert így van megírva az a szahar. Amit ott talál, azt kiértékeli (boolean expr.), amiből így aztán lesz valami (1 vagy 0), amit végrehajt.
2020. aug. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ha kitolom a sleep time-ot 300-ra, akkor rengeteg ideig működteti és nem kapcsolja ki és be. Szóval a hiba azzal nem oldódik meg. Csere delay-re alatt nem tudom mit értesz, melyik részét kéne kicserélni, mivel én csak time.sleep()-et találtam, amit használnak python-ban.


Time.sleep() ha nem ciklusba van írva, tökéletesen működik, azaz pl. 5 másodpercig működteti a relét, majd kikapcsol. Csatolom a képet a kódról, amire gondolok:

[link]


Viszont itt is fennáll az, hogy mindegy mit írok: True, False, 0,1, stb... akkor is bekapcsolja, ezt hogy lehetne orvosolni?

Köszönöm!

2020. aug. 8. 15:08
 8/9 A kérdező kommentje:

Próbáltam debugolni, az az érdekes, hogy amikor eléri ezt a sort: GPIO.setup(relay_pin, GPIO.OUT), akkor bekapcsol a relé. És ami utána van kód, arra semmi nem történik, lehet az bármi is.

Amikor eléri ezt a sort: GPIO.cleanup(), akkor pedig kikapcsol.

2020. aug. 8. 16:07
 9/9 anonim ***** válasza:
2020. aug. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!