Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ma már az ákom bákom Mariska...

Ma már az ákom bákom Mariska néni is Programozó akar lenni?

Figyelt kérdés
Nagyon sláger szakma! Én ezt akarom csinálni, de sajnos egyre többen vannak, akik szintén... Így lassan telitett lesz a piac olyan emberekkel akiknek a wordpress a legmagasabb "iskolájuk"...
2020. aug. 10. 22:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
58%

Nyolcasnál a pont.


Azokból a programozókból van hiány, de az állandóan, akik tudnak is és nem csak weblapot fejleszteni.

Semmi gondom a web "programozókkal" de az mégsem az a szint, amire a dinamikus startup-ok, multik, speciális tevékenységet végző cégek vágynak.

2020. aug. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is hülyeséget "vázoltál" és alaptalan az aggodalmad. Az informatika valóban népszerű lett az elmúlt években, és valóban egyre több helyen kezdték tanítani. Aha. Hadd említsek itt saját példát: informatikai gimibe jártam, a diákok többsége az excelt nem tudta elsajátítani, a microsoft office új verzióival meg a tanároknak is gondjuk volt néha.

Vagy máshogy mondom: szerinted önmagában a képzés elég, ha nincs meg a hozzáértés? Nem, nagyon nem.

2020. aug. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
71%

Egy programozó egyik legfontosabb képessége a self learning és a problem solving. Már ez a két dolog is rengeteg emberből hiányzik (ami nem baj, mert nem minden szakma igényli meg, pláne nem ilyen erősen). A másik jó hír, amit mindenhol elfelejtenek említeni, hogy a munkád nem abból fog állni, hogy kódokat írsz non-stop, hanem problémákat fogsz megoldani mikor gép előtt vagy kb egész munkaidődben. Ami nem csak azt takarja, hogy 100%-on ott kell lenned fejben, hanem le is kell küzdened a frusztráltságot (sőt a legjobb ha megtanulod szeretni vagy kikapcsolni ezt az érzést).

Szóval hidd el, nem lesz telítve a piac. Akkor azt is hadd említsem meg, hogy angol szövegértés egy must have skill és itt nem egyszerű szövegek vannak, szóval itt egy nagyon erős szövegértés kell. Beszéd annyira nem fontos, mert abba bele lehet szokni rövid időn belül, de nagy szókincset kiépíteni a szövegértéshez nem pár hónap lesz. Programozás nem egy könnyű pénzszerzési lehetőség, csak annak tüntetik fel. Én pl 9 éve foglalkozok programozással, 6 éve minden nap programozok és mindig tanulok valami új frameworkot, könyvet etc... Ebből munkatapasztalat lassan 4 év. Így keresek kicsivel 400 felett (persze nem fogok 5 év után 500-at kapni, most már lassabban megy majd fentebb). Szóval egyáltalán nem egy könnyű pénzszerzési lehetőség, kegyetlen sokat kell gondolkoznod, fejlesztened magad és lépést tartani az új dolgokkal.

Persze front end az eléggé telített, mivel az nem is programozás, csak a js része (nem kicsinyíteni akarom őket, mert nagyon durva amit a profi front end esek leművelnek, nekem semmi érzékem ehez). Java területen is sok képzés van, de egy ilyen képzést elvégző programozó sírni fog, mikor a cég data scientist-je által készített algoritmust kell alkalmaznia. Még én is megizzadok néha, pláne ha siralmas dokumentációval kapom meg (szerencsére csak egyszer volt ilyen eset).

Szóval ha tanulsz, akkor nem lesz gondod, ha nem tanulsz akkor lesz, ez ilyen egyszerű.

2020. aug. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
68%
Ha 9 év után ennyit keresel gond van. Tapasztalat. Nézd meg, hogy mit és mennyit tanulsz és azt mennyire piacképesen tudod prezentálni. Ez bőven a duplája is lehetne, ha jó vagy.
2020. aug. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
91%

Aki nappalira megy az egyetemre és mellette gyakornokoskodik az utolsó 1-1,5 évben (hogy bekerüljön, ahhoz is brutál logikai készség kell vagy mázli, bár a brutál logikai készség megléte maga a mák), na annak lehet, hogy könnyű dolga lesz diploma után.



Amúgy gyengébb tudású kezdőkből már most tele a padlás.

2020. aug. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Ez történik ha valaminek erős marketingszele és PR-ja van.
2020. aug. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

zavar, hogy sokan olyan amatőrök, mint te? megesik


én 14 évesen magamtól kezdtem el programozni egy játékszerver miatt, aztán jött a webfejlesztés felnőttképzés + érettségi után OKJ-t is raktam le, ma meg a játékfejlesztés a hobbim (és kerestem is vele már egy kis mellékest)


mindenki csinálja amit akar, én nem vagyok annyira penge, hogy mindent tudjak, sokat kell tanulnom, 1-1 új feladathoz főleg, mégis sorra kapom az ajánlatokat webre, játékra, egyéb szoftverekre is, mellette 7 éve főállásban a szakmában dolgozom


jó szakemberből van hiány sok téren, hát ezen a téren is, a sok VérPistike nem fogja betölteni ezt az űrt, viszont 1-1 önjelölt programozó álmaiból születhetnek nagy appok is


ha valaki nem elég jó, akkor kiesik, vagy addig tanul és képzi magát, hogy lesz elég jó

2020. aug. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
88%
Sokan akarnak programozók lenni, de kevesen képesek rá, mert ahhoz ész is kell.
2020. aug. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
90%

Az emberek nagy része konditerembe jár és jól akar kinézni.


Ez nem veszélyezteti a modellek munkahelyét, mert sokan rájönnek, hogy még sem olyan egyszerű a diéta, a megkötések az éhség vagy éppen a túl evés. Plusz nem olyan egyszerű heti szinten 4-6x konditerembe járni és keményen edzeni. Alkoholtól és különféle finom ételektől megvonni magad. Emiatt bizonyos társasági eseményektől is.


Stb...


Az emberek nagy része feladja, vagy változtat az elképzelésén. Azaz a példából kiindulva "Jó lehet nem akarok fitness model kinézetet, elég ha látszanak a kockáim és valamennyire hogy edzek".


Attól még hogy valamit sok ember akar, vagy sok ember indul neki, nem jelenti azt hogy a célba is sokan érnek el.

2020. aug. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lesz tömegekből programozó, legfeljebb Mekkmester, akinek ha nincs önkritikája, akkor programozónak vallja magát.

Ha most adok egy olyan egyszerű feladatot, hogy készítsen most hétvégén egy NAV kapcsolatot biztosító szoftvert a nulláról, csak a NAV-os dokumentáció alapján, ami feltölt és letölt számlákat, akkor a "programozók" csak néhány százaléka lesz képes megoldani, a többi még hétvége után sem boldogulna vele. Mert ez az általános tapasztalat. Aki ezt a feladatot, vagy bármilyen hasonló szintűt meg tud oldani rutinból, az programozó és esélye van egy munkahelyre.

2020. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!