Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt hogy csináljam meg?

Ezt hogy csináljam meg?

Figyelt kérdés

Egy étteremben minden nap A és B menü közül válaszhatunk. Megkapjuk az étterem menüjét N napra előre (maximum egy évre előre). Mennyi a legkisebb összeg amit fizetnünk kell ha minden nap enni akarunk de ugyanazt a menüt maximum 2 egymást követő napon választhatjuk?


A menüt egy Nx2-es 2D tömbként kapom meg ahol a sorok a napok a két oszlop pedig az A és B menü árai. Pl:


4 6

3 7

2 8

6 1


Itt a megoldás 6 + 3 + 2 + 1 = 12.

(4 + 3 + 2 + 1 nem lehet mert úgy 3 egymást követő napon választanánk az A menüt)


Ezt csináltam:

[link]

De így nem jó mert egyrészt nem mindig a legkisebbet kéne választani csak nem tudom hogy döntsem el. Másrészt nem tudom hogy figyeljem hogy választottam-e már 2x egymás után ugyanazt.



2020. aug. 11. 08:47
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Mert van él köztük.
2020. aug. 12. 10:34
 22/37 anonim ***** válasza:
Hát ne csinálj közöttük élt ...
2020. aug. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Linkeled, hogy honnan szedted a feladatot? Mert, ha ez egy versenyfeladat, vagy interjú vagy esetleg pénzt kapnál érte, ha megcsinálod, akkor nem fogja senki az idejét áldozni, ahogy én se ülök neki.
2020. aug. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Én este áldozom majd az időmet, ránézésre jó gyakorlófeladat.
2020. aug. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

22-es ha nem csinálok pl 7 és 8 között élt azzal a 4-7-8 utat is kizárom pedig az jó út. Ha csinálok akkor meg elérhetővé teszem a 6-7-8-at ami pedig rossz.


24-es addig valami tipp esetleg? :) Milyen irányba fogsz elindulni? Nem konkrét megoldást várok senkitől igazából egyelőre csak ötletet.

2020. aug. 12. 11:18
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Hát klasszikus dp problémának tűnik 3 állapottal.

dp[n][választott menü][egymás utáni választások száma]

2020. aug. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Egy kérdés. Mit jelent nálad a "DP" probléma, mert a DP a szakmán belül sok mindent jelenthet. :)
2020. aug. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
dynamic programming
2020. aug. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
51%
A dinamikus programozás az nem "probléma", hanem egy módszer.
2020. aug. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

#29 Dynamic programming problémának szokás hívni azokat a problémákat, amiket dynamic programming módszerrel oldunk meg.


Lásd pl.:

[link]

[link]

[link]


[link]

"Majority of the Dynamic Programming problems can be categorized into two types"

"Every Dynamic Programming problem has a schema to be followed"


stb.


De kiírom akkor a kedvedért:

Ez klasszikus, dinamikus programozás módszerrel megoldandó problémának tűnik.

Ha nem felel meg ez a megfogalmazás sem, akkor mindenképpen szólj és kijavítom.

2020. aug. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!