Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++-al milyen irányba érdemes...

C++-al milyen irányba érdemes menni?

Figyelt kérdés
Szóval egy pár éve benne vagyok úgymond a programozásban, úgyhogy nem volt nehéz elsajátítani a C++ alapjai (beleértve az alap könyvtárakat). A kérdés az lenne hogy milyen irányt javasolnátok , vagy milyen könyvtárnak az elsajátításával lehet majd akár munkát is találni ha úgy alakulna? Eddig főleg webfejlesztéssel foglalkoztam (PHP, és különböző js framework-ök), szóval az akár valami 'kiinduló' pont is lehetne akár.

2020. aug. 12. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát attól függ milyen irány érdekel. A boost libary ( [link] Az alap dolog egy C++ fejlesztőnek. Ezt nézd át.


Ezen kívűl esetleg adatbázist megnézheted. Amit gyakran használnak:


MySQL: [link]

Oracle: [link]



Kövesd a Modren C++-t. Főleg a mostani C++20-at. Rengeteg dolog változott és jobb lett, lamdáktól kezdve új kulcsszavakig pl consteval, constinit.


Másrészt a legtöbb anyag, beleérte az Egyetemi anyagokat is régi elavult dolgokon haladnak, szóval ha ezekből tanultál akkor az utobbi évek változásait nézd át, mert bizonyos dolgokat sokkal jobban és hatékonyabban lehet megoldani.


Aztán ezenkívűl meg az a kérdés milyen irányba akarsz menni.


Érdemes megismerkedni a QT keretrendszerrel, hogyha GUI alkalmazásokat akarsz írni, mert miért ne akarnál? Gondolom nem csak Console-ra akarsz fejleszteni. :). Erre a leghatékonyabb jelenleg a QT vagy az ha 0-ról kezded el építeni (Bár ez kicsit hosszadalmas). A QT is beletelik jó sok időbe. Sőt nem is muszáj a saját IDE-t használni. Ha Visual Studioba mozogsz jól akkor abba is tudsz persze.


De, ha például képfelismerés, képmanipulálás, számítógépes látás akkor:


OpenCV: [link] C++-ban is ugyanolyan gyors a fejlesztés, mint Pythba vagy bármi másban, sőt hatékonyabban is fut a kód, hiszen nem egy interpretált nyelvről beszélünk. A Tesla "látása" sem Pythonba írodott vagyis a gyors iteráció miatt abban írták, de utána konvertáltál C/C++-ra, hogy sokkal hatékonyabban és gyorsabban fusson (Elon Musk Twitterén ott van, hogyha nekem nem hisztek :D). Szóval tökéletes választás a C++, mert megkerülhetetlen, mindenhol jelen van. :).



Ha például hangokkal akarsz foglalkozni akkor


KST: [link]


Ebbe is ugyanúgy DFT-től kezdve már minden benne van, szóval ezzek se kell bajóldni, hogy megírd, csak használni. :)


Lehet még sorolni, de tényleg attól függ, hogy mi érdekel téged. Például, ha a játékfelesztés akkor az Unreal Engine-t érdemes tanulni. :)

2020. aug. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
KST = KFR*
2020. aug. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) annyi kérdésem van még (informatikából tervezek tovább tanulni), hogy mennyire könnyíti meg a dolgomat majd, ha most 2 évvel az egyetem előtt elkezdek megalapozni egy 'erős' tudást?
2020. aug. 12. 22:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Megkönnyíti, de attól is függ mit szeretnél. Mérnökinformatika vagy Proginfo. Ha mérnökinformatika ott nem kell annyira rágyúrnod a programozásra elég, ha az alapokat tudod. Viszont a Fizikára és Elektronikára, Áramkörökre, Digitálistechnikára rá kell állnod, mert azok is lesznek. És ezeken a szakokon nem a programozás a szivatós, hanem a többi. De, ha még 2 éved van az érettségiig akkor még egyenlőre felesleges ezen agyalnod, koncentrálj a jelenlegi dolgaidra. Viszont az tény és való, hogy a programozást a legjobb 12-14 éves korban elkezdeni, hogy az "agyad" úgy fejlődjön tovább, absztarkt gondolkodás módon. Tehát ha valaki 12 évesen elkezd programozni, és matekot is jobban tanulja, abból sokkal jobb programozó lesz, mint az aki majd csak 20 -> vagy efelett kezdi el, mert már nem úgy gondolkodik, ahogy kéne. :)
2020. aug. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából ilyen 10-11 éves koromban elkezdtem ilyen kis batch programokat írogatni, aztán belekezdtem komolyabb nyelvekbe később. Csak igazából egyikben sem mélyültem el annyira hogy azzal mondjuk egy munkát meg tudjak kapni. De most akkor belekezdek a C++-ba :D Köszönöm a válaszaidat!
2020. aug. 12. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!