Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van arra valamilyen szakkifeje...

Van arra valamilyen szakkifejezés, ha egy nyelv kötelezően objektum-orientált, mint a java vagy a csharp? Azaz nem lehet benne olyan fuggvenyt definialni, ami nem egy osztaly/objektum tagja.

Figyelt kérdés

#C++ #Java #C# #objektum-orientált
2020. aug. 13. 12:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve hogy hívják azt, ami nem kötelezően objektum-orientált, hanem csak objektum-orientáltan is programozhatunk benne.
2020. aug. 13. 12:12
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

C#-ban is lehet vagy Javaban nem OO szemlélet szerint fejleszteni.

A nem OO fejlesztés a procedurális programozás.

2020. aug. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

#2 ez nem igaz: a nem OO nem biztos hogy procedurális. Lehet akár deklaratív, imperatív, és még ezer fajta. Az első mondatod szintén nem pontos, mert a kérdező nem azt kérdezte, hogy a szemlélet milyen, hanem hogy objektumokat kötelező illetve osztályokat, azon kívül nincs semmi. Ez pedig a c# és java kombóra igaz.

A kérdező által keresett szakkifejezés pedig saját tudás, illetve interneten fellelhető egyetemi jegyzetek alapján: "tisztán objektumorientált nyelv", angolul "pure OO language".

De hogy azért ne csak szidjam a 2-est, attól hogy a nyelv kényszeríti, még nem biztos hogy OOP alapú lesz a program, ez inkább egy szemlélet, de ez csak megjegyzés, és nem a kérdező kérdésére válaszol.

2020. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy amire a kérdező gondol, valójában az az objektum orientált, a többi (C++ pl.) csak objektum orientáltságot támogató (vagy valami hasonló).
2020. aug. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pure OO a kifejezés amit használnak ezekre a nyelvekre.


"Illetve hogy hívják azt, ami nem kötelezően objektum-orientált, hanem csak objektum-orientáltan is programozhatunk benne."


Ezt így sehogy, az OO egy paradigma, egy nyelv vagy támogat egy paradigmát, vag ynem, erre nem találnak ki külön fantázianeveket. Max multiparadigmás, ha többféle paradigmát is támogat (mint pl a C++)


"ez nem igaz: a nem OO nem biztos hogy procedurális. Lehet akár deklaratív, imperatív, és még ezer fajta."

A proceduriális, és az OO is imperatív paradigmák. Hovatovább, a két fő csoportja a programozási paradigmáknak az imperatív és a deklaratív. Úgy érzem kicsit nagyot próbáltál itt mondani.

2020. aug. 14. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%

#3 fingod sincs mi azaz oop. Menj tanulni egy kicsit aztán gyere vissza és kérj bocsánatot a hülye válaszod miatt.


Egy Magyar szakkonyvben olvastam, hogy ezek a nem tisztán objektum-orientált nyelvek. (Ilyen a C++ pl.) szóval magyarul így hívják ezeket a nyelveket.

2020. aug. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves #6: Lehet hogy nem tudom, mi az oop szerinted, ennek ellenére elég magas szinten dolgozok vele komoly cégnél...

A szakkönyv és a gyakorlat sokszor mást mutat.

Bocsánatot kérni válaszért? Ilyet ezen az oldalon még nem láttam, nem én fogom elkezdeni. Amúgy sem én állok 50%-os hasznosságon, hanem te. De ne személyeskedjünk, tessék használni a google adta lehetőségeket. Lehet hogy a deklaratív-imperatív belekeveredett, mert mutatni akartam, hogy sokféle szemlélet van, attól még válaszoltam a kérdésre, te meg nem.

2020. aug. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!