Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Létezik "infós" agy (gondolkod...

Létezik "infós" agy (gondolkodás)?

Figyelt kérdés
Több ismerősöm zúg ki infó szakról, akár OKJ vagy egyetem. Viszont két ismerősöm is kiválóan megél abból, hogy otthon a szobában megtanult programozni stb... egy infótanár-rendszergazda ismerősöm tőlük függetlenül mondta azt, hogy kell hozzá egyfajta logika, amit nem biztos, hogy meg tudsz tanulni, de aki igen, az gyakorlatilag magától is rájön. Igaz is, hány olyan "zuginformatikus" van, aki simán a legmagasabb szintre képzi magát. Ettől még fontos a suli, csak egyáltalán nem feltétel. Amúgy én abszolút hülye vagyok hozzá, de leginkább egyáltalán nem érdekel ez az elfoglaltság.

2020. aug. 16. 14:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
32%

"egy infótanár-rendszergazda ismerősöm tőlük függetlenül mondta azt, hogy kell hozzá egyfajta logika, amit nem biztos, hogy meg tudsz tanulni, de aki igen, az gyakorlatilag magától is rájön."


Ez hülyeség. A logika mindenkinek sajátja, hiszen logikai gondolkodás nélkül egyszerűen (hadd használjam ezt a szót): megdöglene.


Nem a logikai gondolkodás kell ide, hiszen az megvan.

Az a képesség hiányzik, hogy a számítógép által használt formában alkosson valaki logikát.

Bárki simán megold olyan, akár összetettebb feladatokat az életben, melyeket a gépen meg nem képes. Miért? Mert vagy nincs hozzá elég tehetsége, vagy nem gyakorolta soha.


Én magamios oktattam, felnőtteket és gyerekeket is. Mentőövet dobok: A programozói készségek igenis fejleszthetők. A programozói logika is. Sőt! Ez aztán meg pláne, hiszen van is hova fejleszteni. Olyan metódusokat kell keresni és jó alaposan begyakorolni, amelyek az IRL problémákat gépiesítik, szoftverré transzponálják. Ez mint készség, simán fejleszthető, ráadásul elég komoly szintre! Csak csinálni kell(ene), és rendre itt buknak el az emberkék.

Ami viszont még ide tartozik, hogy ennek a készségnek a megszerzése még nagyon kevés. Kell hozzá sok minden más is, tárgyi tudás, stb., hogy programozónak mondhassa magát valaki és, hogy mások is elhiggyék ezt neki.


"Igaz is, hány olyan "zuginformatikus" van, aki simán a legmagasabb szintre képzi magát."


Hát, nem sok..

Aki "simán" teszi, tette ezt, olyan meg kb. egy sincs.

2020. aug. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%
A programozás elsősorban a készségen múlik. Az emberek többsége alkalmatlan rá, mert nem képes eléggé logikusan gondolkodni hozzá. Ha ez megvan, kis túlzással már csak guglizni kell tudnod.
2020. aug. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
11%
Ha az ember gyerekkorba elkezdi amikor még az agy fejlődik: (12 évesen kb) a programozást akkor jó programozó lehet belőle. Nem fog szenvedni. Ha valaki 20 fölött kezdi el, akkor bizony egy szinten megfog ragadni.
2020. aug. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekes és sokrétű válaszok! Valószínűleg mindben van igazság, jöhetnek még, hogy tisztább legyen a kép. Pincérnek tanult egyik említett ismerősöm, ma havi 600 ezret keres vidéken (nemzetközi cégnél) azzal, hogy hobbiból elkezdett otthon programozni.
2020. aug. 16. 15:56
 5/30 anonim ***** válasza:
0%

"Pincérnek tanult egyik említett ismerősöm, ma havi 600 ezret keres vidéken (nemzetközi cégnél) azzal, hogy hobbiból elkezdett otthon programozni."


Ez érdekesen hangzik, csak kár, hogy nem igaz.

2020. aug. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%

"Ez érdekesen hangzik, csak kár, hogy nem igaz."


Miért ne lehetne igaz. Zuckerberg is csak hobbiból programozott, nem is végezte el az Egyetemet aztán most annyit keres naponta vagy inkább óránként?, mint Te egész életedbe vagy még többet.

2020. aug. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
16%

""Ez érdekesen hangzik, csak kár, hogy nem igaz.""


Egy másik ismerősőm meg gépészmérnök, hobbiból programozik, ipari gépeket csinál, vidéken, egyéni vállalkozóként. A szoftvert is ő írja. Mesterséges intelligenciával. Egyetemen sose foglalkozott programozással. Azt mondta a havi 4 millió fixen megvan. :) Most meg egy prototípust fejleszt, amit el tud majd adni 800 ezer euroért. Szóval erről ennyit.

2020. aug. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
11%

"Miért ne lehetne igaz. Zuckerberg is csak hobbiból programozott, nem is végezte el az Egyetemet aztán "


LOL.

Zuckerberg sikeresen felvételizett egy jó nevű egyetemre, ahol is kiválóan teljesített.

A facebook-ot is "kvázi" az egyetemnek készítette.

De, az, hogy valaki ír egy olyan szoftvert, amit a piac kedvezően fogad, még nem igazolja azt, hogy pincér benőkének havi nettó 600-at kitol egy multi, már csak azért sem, mert ennek nincs realitása. A salari guide magyar kiadása a tavalyi évre bezárólag ~ 380-400 nettót jelöl meg képzettséggel bíró, c++/java juniorok mediánjának.


Zuckerberg esetében amúgy a szoftver századlagos dolog. Bárki alkalmas lett volna a megírására. A szoftver szolgáltatásainak együttese volt az, ami a sikert hozta. Tehát, amit a szoftver, a facebook nyújtott, az volt a kulcs.



7:

"A szoftvert is ő írja. Mesterséges intelligenciával. Egyetemen sose foglalkozott programozással. Azt mondta a havi 4 millió fixen megvan. :) Most meg egy prototípust fejleszt, amit el tud majd adni 800 ezer euroért. Szóval erről ennyit."


Ez mindent vitt. Erről tényleg csak ennyit, ne többet. Gurultam a röhögéstől. :))

Téged elég könnyű megmajmolni. Nem gondolod?

2020. aug. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
31%

"Téged elég könnyű megmajmolni. Nem gondolod?"


Hát okés. :) Én láttam a dolgokat, Te nem. Én ismerem már 20 éve, Te nem. Szóval, ahogy gondolod. Nem kötelező elhinni. Viszont azt állíthatom, hogy minden kérdésedbe félrebeszélsz. A hitelességedet már réges régen elvesztetted. Nem is véletlenül pontoznak le, nem gondolod? És még mindig nem válaszoltál arra, hogy azokat a matekos dolgokat, amiket megadtál, Te hol, mikor, milyen gyakran használod. Valahogy mindig elsiklasz felette és próbálod kerülni a témát. :). Meg amilyen üzeneteket küldesz másokat privátba, az az ocsmány trágárság. Nagyon gáz ember vagy.

2020. aug. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
52%

Havi négy millás jövedelemről, sok száz millás prototípusról, mesterséges intelligenciával írt programokról hazudozol, amit állítólag egy olyan gépészmérnök produkált, aki az egyetemen soha nem fejlesztett. Akkorákat hazudsz, hogy azt még a hozzád hasonló tudatlanok se szopják be, és még te dumálsz hitelességről? :)

Nem ég a pofád?

2020. aug. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!