Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen ismeretek szükségesek...

Milyen ismeretek szükségesek egy oldal vagy szerver, akár program feltöréséhez?

Figyelt kérdés
Elszánt célom hogy egyszer olyan szintre kerüljek a programozási nyelvekben és a számítógép ismereteiben, hogy feltörhessek valamit.(nem illegális szempontból, persze most senki nem hisz nekem de nem is kell).A kérdésem tulajdonképpen hogy milyen nyelveket kell magas szinten elsajátítanom, hogy erre legyen esély.Komolyan foglalkozom PHPvel és HTMLel egy ideje, a Flash(actionscript) és a Javascript amit most fogok el kezdeni.Ezek ugye webprogramozáshoz szükséges nyelvek de szerencsére apám (az iskolai végzetsége miatt) tud nekem pascalt tanítani ami igaz igen elavult de jó alapot ad a Chez és a C++hoz is.Ha egyszer az alábbi nyelveket durván űzöm majd, képes leszek a "célom" véghezvitelére?Igaz tudom hogy ehhez még alapos ismereteket kell tanulni a számítógép más terein is (DOS alapos ismerete és az op rendszerek fújása) de ha nincs igazam megkérném a kedves válaszolót hogy oktasson ki.Ezenkivül milyen programnyelvekre lenne szükségem?A válaszokat előre is köszönöm, és megkérném a válaszolókat hogy ne sajnálják a mondatokat:)
2010. aug. 5. 00:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat az SQL-t kihagytam:)
2010. aug. 5. 00:48
 2/11 anonim ***** válasza:

Létezik nem-illegális hacker tanfolyam, nézd meg, milyen dolgokat oktatnak.. az jó támpont lehet neked.

[link]

2010. aug. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2010. aug. 5. 01:18
 4/11 anonim ***** válasza:
SQL-t minek említetted, hisz az nem valami prokramozási nyelv hanem csak egy adatbázis kezelő ugyanennyi erővele lehetne Access is.
2010. aug. 5. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

No, oldal, szerver feltöréséhez elsősorban hálózati ismeretek kellenek, vagy jó kapcsolatok hogy hozzáférj a használt programok (titkos, nem publikált, nem ismert) gyengeségeihez, hogy ezeket ki tudd használni.


Programok töréséhez pedig kőkemény assembly.

2010. aug. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A 12.23-as válaszolónál a pont. Ha programokat akarsz törni akkor kőkemény assembly. De ettől még tanulj meg C-t is, az is fontos. Aztán ha már biztosan mozogsz néhány programozási nyelvben, akkor neki foghatsz az Assmeblynek, ami egy teljesen más világ. Bonyolultabb.


Amúgy meg ellegyezném a tévhitet, hogy a hacker bűnöző, mert az emberek 99% teljesen rosszul használja a szót. A hacker bizony egy rendes foglalkozás, ami számítógépek, számítógépes hálózatok, szoftverek, kommunikációs rendszerek, adatátviteli modulok, stb biztonságtechnikájával foglalkozik. Ilyen szakembereket nagyon jó pénzért, sok informatikai, vagy telekommunikációs cég alkalmaz. Ezek az emberek mögött nem kis tudás áll általában. Szóval ezt nem csak illegálisan lehet űzni.

Azokat, akik pedig másoknak szeretnének kárt okozni, vagy adatot lopni, vagy csak simán heccből törnek fel dolgokat, azokat crackereknek hívjuk. Őket szokták tévesen hackernek hívni a hozzánemértők. Amúgy ők hasonlóan magas tudással rendelkeznek, mint a hackerek.

És van egy harmadik kategória, a scriptkölyök. Ők azok, akik mindenféle segédszoftvereket használva hatolnak be rendszerekbe és magukat hackereknek nevezik, miközben nem sok fogalmuk van az egészről, mert segédprogramok nélkül semmire se mennének.

2010. aug. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Az utolsóval teljesen egyetértek de nagyot nevettem a "scriptkölyök" kifejezésen:D Igen, ők használják a Puttyt meg az MSN hacket:).Még1szer köszönöm, persze válaszokat még várok.
2010. aug. 5. 20:20
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja és kérlek áruljátok el hol tudnék én assemblyt tanulni?
2010. aug. 5. 20:22
 9/11 anonim ***** válasza:
Assembly az húzós,szakkörön tanultam kicsit, nagyon sok energiát kell rá szánni, de ha tényleg érdekel a téma akkor kifizetődik.Linket meg csekkold, megéri: [link]
2010. aug. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na most a putty az egy jó cucc, nem tudom miért kell összekötni a noobokkal :D


Assembly... rá kell keresni, hogy Assembly tutorial. Én még anno egy assembly.host.sk című oldalról tanultam, de az már megszűnt sajnos, pedig nagyon jó kis (magyar) tutorial volt...

2010. aug. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!