Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nodejs stream api és a promise...

Nodejs stream api és a promise-fétis minek?

Figyelt kérdés

Node alatt ha streameket kezelek, akkor sok esetben callback-et ad az api. Meg nodejs alatt elég sok helyen.

Egyik haverom meg minden ilyen kódot promise-al készít, aztán resolveban hivhatja a callbacket így, rejextben meg úgy. Ugye error first design pattern.


Na most ennek mi értelme? Minek erőltetni egy olyan nyelvi szerkezetet amit adott esetben macerásabb használni, mint a másikat?


Nem használunk a promiseból semmit amúgy. Csak hogy ne callback legyen - amit meg amúgy muszáj, mert ilyen az api



2020. aug. 20. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Miért nem tőle kérdezed?
2020. aug. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kérdeztem, mondta hogy mert a promise az menő.

Szerintem meg egy nyelvi szerkezet nem lehet menő, max hasznos.


Érdekelne az itteni emberek véleménye is

2020. aug. 20. 18:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor minek ez a kérdés? Világosan elmondta, hogy érzelmi alapon dönt, nem szakmai alapján, end of the story.
2020. aug. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. És neked mi a véleményed?
2020. aug. 20. 18:13
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem a kérdésről hanem az abban foglalt promise vs callback témáról (gyk)
2020. aug. 20. 18:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nagymenőnek próbálsz te tűnni ezekkel a szavakkal, hogy promise, streamek, callbackek meg api... mi az értelme a kérdésednek? Mit szeretnél megtudni, miről szól a kérdésed azon kívül, hogy megmutatod, te aztán nagyon értesz ezekhez a dolgokhoz?


Visszakérdezek: miért gondolod úgy, hogy a promise alapú aszinkron eseménykezelés nem felel meg az aktuális feladat megvalósításához? Nincs valami design pattern szerint struktúrába szedve? Te hogy csinálnád másképpen és milyen kapacitásokat spórolnál meg a primoseok kikerülésével?

2020. aug. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A te véleményed sem tudtam meg, ellenben én már kifejtettem, de akkor elmondom ismét (bocsánat a menő szavak miatt, megpróbálom kevésbé menőn leiirni. Igy nem annyira lesz érthető másnak, mert nem ez a megszokott fejlesztőként, de remélem neked jobban fog tetszeni)


Az alkalmazás programozói felület a visszahívást adja alapból, nem pedig az ígéretet. Korábban egyáltalán nem is volt igeretes api, csak visszahívásos, nemrég került be néhány helyre. A folyamokhoz például még nem. Azt gondolnám, hogy mivel a kettő kivalthato egymással oda-vissza, igy mindegy, hogy melyiket használja az ember. Ha a felület visszahívást ad, akkor nem tartom indokltnak átalakítani ígéretre, majd annak a két ágában (akkor és elkapás) meghivni a visszahívás függvényt.

2020. aug. 20. 18:23
 8/8 anonim ***** válasza:
32%
A promise erőltetése callback helyett épp olyan divat dolog, mint a függvények változóba helyezése hagyományos deklarálás helyett.
2020. aug. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!