Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes így megpályázni egy...

Érdemes így megpályázni egy állást?

Figyelt kérdés

Adott egy külföldi cég, ahova úgy érzem, megvannak a szakmai képességeim. Top helynek mondanám, hazánkban mindenképp az. Az álláshirdetés angolul van kiírva. Nyilvánvalóan elvárás a tárgyalóképes, de minimum a kommunikációképes angol nyelvtudás. Én úgy érzem, hogy írásban és elméleti tudásban megvan a tárgyalóképes szint, de soha nem kellett még megszólalnom angolul, így semmi gyakorlatom nincs benne. Érdemes így megpályáznom az állást, vagy felejtős? Esetleg jelöljem meg az önéletrajzomban, hogy szóban nem vagyok túl gyakorlott angolos?

+1: Érdemes ilyenkor mindkét nyelven (angol, magyar) elküldeni az önéletrajzomat?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. aug. 29. 16:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség lenne nem megpróbálni. Ha nem jelentkezel, sose fogod tudni, hogy sikerült-e volna.
2020. aug. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is próbáld meg, nincs vesztenivalód.
2020. aug. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az álláshirdetés angolul van kiírva."

"Érdemes ilyenkor mindkét nyelven (angol, magyar) elküldeni az önéletrajzomat?"


Angolul mindenképpen, magyar nem fontos így.

2020. aug. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
93%

Angolul alap. Mármint egy jól átgondolt, helyes nyelvtannal megírt, profi, nemzetközi színvonalú angol önéletrajz az alap.

Küldhetsz magyart is, legfeljebb iktatja a HR-esük, és látják hogy teljes a pályázati anyagod, de akárhogy is, azzal vesztenivalód nincs.


Ez eddig rendben van. No de arra természetesen számíts, hogy a hirdetés nem dísznek van angolul, hanem aki meghirdette az egy külföldi főnök, és ugye ő TÉNYLEG nem tud magyarul.


Valószínű, hogy az állásinterjún más is ott lesz rajta kívül, de az egyértelmű, és magától értetődő, hogy az egész ANGOLUL LESZ.


Mégpedig már csak azért is, mert ezzel a főnökkel a továbbiakban mindenről angolul, és persze folyékonyan angolul fogsz tárgyalni. Az egészen specifikus szaknyelvig, onnantól kezdve, hogy milyen volt a hétvégéd, és te is tejjel kéred-e a kávédat a heti munkarendi értekezleten és projekt szervezési beszámolón. De hiszen az csak természetes, hiszen már eleve angolul jelentkeztél egy angol nyelven írt álláshirdetésre, és nyilvánvaló hogy tudhattad, miért.

2020. aug. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szerintem sokkal logikusabb az, hogy azért van kint angolul az álláshirdetés, hogy Budapesten élő, nem magyar fejlesztőkhöz is eljusson.
2020. aug. 29. 19:01
 6/12 A kérdező kommentje:

"Hülyeség lenne nem megpróbálni."

Azért az a megalázó helyzet nem hiányzik, hogy az amúgy is stresszes szituációban ott derüljön ki, hogy nem tudok folyékonyan angolul kommunikálni. :D

2020. aug. 29. 19:02
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom top hely alatt mit értesz, de a tech óriásoknál (Google, Amazon, Facebook stb.) az egész interjú folyamat angolul zajlik, teljesen függetlenül attól, hogy milyen országban van az iroda, ahova jelentkezel.
2020. aug. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem csal tárgyaló képes vagy kommunikációra képes angol kell. Az nyelvvizsgával megvan az a szint mindenkinek. Ez kaki... szakmai nyelv kell, nagyon durván. :)
2020. aug. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szakmai nyelvvel nincs bajom, és magával a nyelvvel sem. Szakmai előadásokat nézek végig úgy, hogy mindent teljesen értek. Nekem azzal van a problémám, hogy szóban 0 a gyakorlatom, mivel még soha nem volt rá szükségem. 10 éve nyelvvizsgáztam, azóta minden nap használom (a szakmait is), csak hát írásban..
2020. aug. 29. 20:01
 10/12 anonim válasza:
Jelentkeztél?
2021. jan. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!