Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C / C++ vonalon mivel lehet...

C / C++ vonalon mivel lehet kitűnni a tömegből?

Figyelt kérdés

Szokták mondani, hogy tanulni kell az új technológiákat, keretrendszereket, hogy az ember lépést tudjon tartani a világgal. Ezt meg is értem bizonyos esetekben. Ha javascript-tel akarok foglalkozni, akkor megtanulom mellé min. a react és angulart, mert a frontendes állások nagy részéhez elvárás (ez csak egy példa, lehet nem így van). De C / C++ vonalon nem tudok olyan technológiáról, keretrendszerről, ami nagyon újdonság, és jó lenne tudni.

Szóval a kérdés: ezen a vonalon mivel lehet kitűnni a többi fejlesztő közül? Azon kívül, hogy a nyelv újdonságaival, az stl-el, esetleg boost-al tisztában van az ember?



2020. aug. 29. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

QT pl. :)

Különböző libek megfelelő ismerete. Vagyis tökéletes ismerete. Pl boost. Ez mindenhol előjön,tök mindegy hova mész.

2020. aug. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
Meg persze háttér tudás is kell. Szóval az, hogy mivel akarsz foglalkozni. :). Ha pl jelfeldolgozás akkor analízis..stb
2020. aug. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%
De c++ ba itthon nagyon kevesen fejlesztenek. Inkább Java,C# hisz vállalati rendszereket is ebbe nyomják. Vagy webes részek. Ezek vannak itthon. Ahol voltam egy cégnél ott is a villamosmérnökök delphit használtak a teszt és mérő szoftverek megírásához, mert sokkal praktikusabb. Szóval igazából sok helyen nem tudod itthon kamatoztatni, inkább már tanuló nyelvnek jó, de annak nagyon durván. :)
2020. aug. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

1, vagy legyen sajat open-source projected, vagy dolgozz be mas open-source projectbe

2, ismerd a modern C++-t

3, tudd hogy lehet gyors kodot irni C++-ban (ie, tudj assemblyt olvasni es ertsd hogy mukodik a processzor, pl hogy futnak az utasitasok, memoria eleresek, cache)

4, ne remulj meg tobbplatformos fejlesztestol, es mozogj otthon linuxon is

2020. aug. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. ezeket javasolnám (egy része ismétlés abte és mások ötleteiből):

- Legyél képben az újabb szabványokkal (akkor is jól jöhet, ha a jelenlegi/épp pályázott munkahelyen még nem használják azt a verziót) - a nyelvi elemekkel és az STL-lel is.

- Ismerd alaposan a Boostot, vagy legalább pár libet belőle (pl. Range)

- Mostanában "divat" a C++ Core Guidelines, érdemes azt is ismerni, mellé meg valamelyik GSL implementációt (Microsoft GSL v GSL-Lite)

- Hasznos lehet, ha mondjuk az Abseilt is ismered valamennyire

- Jól néz ki / jól hangzik, ha valamelyik korábban említett opensource libben van commitod - akár egy egzotikus platform builderrorjának egysoros javítása is sokat dob a megítéléseden

- Én mostanában a clangos eszközökbe (clang-format, clang-tidy, clang static analyzer) buzultam bele, ez is mindig felkelti az emberek érdeklődését

- A Qt szerintem hasznos/fontos, más részről viszont szerintem nem emelkedsz ki vele, mert aki olyan helyen dolgozott, az ismeri, aki meg nem, az majd megtanulja.

2020. szept. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!