Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C programozáshoz milyen...

C programozáshoz milyen programot ajánlatok?

Figyelt kérdés
Egyetemen a gcc-t és a Clion-t mondták de előbbit nem tudom hogy töltsem le, utóbbi fizetős. Köszönöm
2020. szept. 10. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:

A gcc egy fordító csomag, alapból Linux alá, de van Win verzió is (MinGW). A CLion pedig egy fejlesztői környezet, más a célja a kettőnek.

Amúgy akár egy Notepad is elég lehet a fordító mellé. Én Geany-t használok, vagy a CodeBlocks is jó választás. Csak értsd a különbséget a fordító környezet és a fejlesztői környezet között. A kettő általában együtt működik. Néha a fejlesztői környezet része a fordító, máskor külön kell alátenni a fordítót.

2020. szept. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
gcc egy jó fordító, de több tonna kézikönyvet kell elolvasni a helyes beállításához. Bár ha most kezdőként programozol akkor nem kell ezzel bajlódni mert az első programoknál még az alapbeállítással is működő binárisod lesz a végén.
2020. szept. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tabaki ***** válasza:

Fordító:

[link]


De valószínűleg jobban jársz, ha a Code::Blocks fejlesztőkörnyezettel együtt telepíted, letöltés itt:

[link]

Ha jól gondolom, neked ez a telepítő kell (amelyiknek a nevében nem szerepel a mingw, az nem jó, mert nem tartalmazza a fordítót, csak a szerkesztőprogramot):

codeblocks-20.03mingw-setup.exe

2020. szept. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen már csak azt kéne akkor megértenem hogy mi az a fejlesztő környezet
2020. szept. 11. 08:05
 5/7 A kérdező kommentje:
Amikor javascriptet tanultam csak egy notepad++ -t használtam. Az fejlesztői környezetnek számít? Tényleg nem értem
2020. szept. 11. 08:07
 6/7 anonim ***** válasza:

A fejlesztő környezet (IDE) általában egy olyan cucc amiből el tudod indítani a fordítót, látod a fordíási hibaüzeneteket (sok pl. képes a kódban oda "ugrani" ahol a hibát vélte felfedezni). Esetleg még debugger is van benne. A javasscript azért más egy picit mert ott nem fordítasz. Ott egy szövegszerkesztővel megírod a progit és lefut.

Itt megírod egy szövegszerkesztővel a progit, lefordítod, linkeled és utána futtatod. Ezeket a lépéseket fordítás-linkelés végzi el automatikusan. Általában úgy, hogy a szükséges beállításokat is elvégzi. (bonyolultabb feladatnál ez szükséges).

2020. szept. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:
Igen, a Notepad++ is az. A lényeg, hogy olyan kiokosított szövegszerkesztő, amely támogatja a programnyelvet, illetve meg tudja hívni a fordítót, megjeleníti a visszakapott hibaüzeneteket, stb.
2020. szept. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!