Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » SMTP beállítások lementése...

SMTP beállítások lementése biztonságosan?

Figyelt kérdés

Adott egy C# alkalmazás, amely SMTP-t használ. Meg lehet adni magában a forráskódban a címet, portot, felhasználót, jelszót. Viszont így mindig csak akkor lehet módosítani, hogyha a kódba átírjuk és újra fordítjuk és több felhasználó sem tudna sajátokat megadni.


Adatbázisba tárolni nem lehet, hiszen a jelszót titkosítani kéne, ha a jelszót titkosítom, akkor újra és újra meg kéne adni a jelszót minden egyes alkalommal. Ha csinálok egy beállítási lehetsőget, hogy megadhassa, akkor azt is minden bezárással újra és újra be kell írni, hiszen magában a forráskódban már nem tud tárolódni. Csak addig amíg a szoftver aktív, de akkor is a memóriában van bent.


Milyen módon lehetne ezeket tárolni, hogy minden egyes megnyitás után a korábbi beállítások megmaradjanak?


(Szerveren lehetne azt tudom, de szerver nélkül?). Esetleg helyi gépen a szoftver mellett valamilyen állományban vagy valamerre?


2020. okt. 4. 01:21
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Általánosságban, gugli: c# saving passwords

Pl:

[link]

2020. okt. 4. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Úgy látom gondolkodás nélkül ide böktél valamit, amit már a kérdésben is leírtam, hogy nem jó. Másrészt amúgy se titkosítanék ezzel az eljárással. Vannak jobbak....



Szóval tegyül fel beírja valaki a jelszót egyszer, én azt letitkosítom és ugyebár a standard eljárással titkosítva eltárolom az adatbázisba a salt-al együtt. Na oké. De, hogy marad meg a programban mentve a jelszó, ha kilép? Hiszen, ha legközelebb visszalép a szoftver nem tudja beírni a jelszót, hiszen akkor vissza kellene fejteni a titkosítást, amit ugyebár nem lehet ... Ez csak úgy működik, hogyha minden egyes alkalommal megadja az SMPT jelszót ... azt letitkosítja megint hozzá veszi a salt-ot és összehasonlítja, ha egyezik akkor valid.... De, ahogy írtam nekem olyan biztonságos tárolási mód kell, ahova nem kell beírkálni minden egyes alkalommal a jelszót.

2020. okt. 4. 03:48
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
fp
2020. okt. 4. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Registry-ben eltárolod titkosítva, de a titkosító algoritmust elrejted a programkódban, így csak az fogja tudni, aki ismeri a program forrását is.


Ha linux, akkor pedig ugyanez, csak registry helyett benyomod egy konfigurációs fájlba.


Megjegyzem mezei titkosító algoritmus, sőt plain text is elegendő lehet akár, ha a konfigurációt nem osztod meg a világgal (777).

2020. okt. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4: A registry jó ötlet. Köszönöm!
2020. okt. 4. 23:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Biztonságos megközelítés: Registry, Regndszer környezeti változó.

Kódba és projekt alapú "environment"-be szenzitív adatot ne tegyünk.

- 1) Git alapján visszakereshető, ha netán pl. opensource lesz, így a kódba égetni sem javasolt

- 2) Lehet, hogy több példányban is fog futni, így más-más adatra van szükség, azaz projekt "prod" environment kilőve.


Bár én az: adatbázisok, smtp és hasonló paraméterezéseit indításnál adom meg. Mondjuk Java-zni szoktam, így JVM paramétereket szoktam megadni:

pl.: java -jar -Dspring.db.user=user -Dspring.db.password=password ServerApp.jar

(ez egy megoldás)

2020. okt. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak azt nem tudom, hogy miért vagyok lepontozva? A legtöbb program így csinálja. Szerveren is úgy szokták megoldani az alkalmazásokat, hogy a config fájl tartalmazza a jelszót, különben hol máshol állítanám be? Elképzelem, hogy éjfélkor összeomlik a szerver, nekem meg azzal kell bíbelődnöm vnc-n, hogy restart után mind a 10 alkalmazásnak egyesével beírjam a jelszót induláskor... Persze, így is lehet, csak értelme nincsen, mert az üzemeltetőtől elkezdve a végfelhasználóig mindenkit megsz. vele a kedves fejlesztő.
2020. okt. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!