Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Python-t megtanulni egy...

A Python-t megtanulni egy intermediate/advanced közötti szintig mennyi idő lehet?

Figyelt kérdés

Munkaórában számolva.

Online interaktív oktatást feltételezve, pl Datacamp, pluralsight


Teljesen nulla programozási tudással, viszont nagyon jó logikus/problémamegoldó gondolkodási képességgel.



2020. okt. 4. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Napi 3-4 ora minden nap 1 évig. Szerintem
2020. okt. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem világos, hogy az intermediate-advanced közötti szintet hogy lehet "Teljesen nulla programozási tudással" becélozni. :D


Tegyük fel, hogy van már egy intermediate szinted, én úgy gondolom, hogy advanced szintre nem igazán lehet pusztán kurzusok, vagy otthoni hobbiproject heggesztés segítségével eljutni. Teljesen mindegy, hogy mennyi időt fektetsz be. Ahhoz az kell, hogy alkalmazd programozási tudásod való világ beli feladatok megoldásán. Történjen a fejlesztés csoport környezetben, ahol van normális code review, és megismerkedsz a puszta programozáson túlmutató koncepciókkal. Ezek azok a skillek, amik véleményem szerint az advanced szintet jelölik.

2020. okt. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Úgy lehet becélozni, hogy munkahely váltáshoz kell majd nekem jövő tavasszal egy ilyen szint.


(Linkedin-hirdetésekből szedem az infókat, és egyedül a programming skills hiányzik nekem.)


Teljesen kezdőként intermediate akkor mennyi idő kb?

2020. okt. 4. 14:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt senki nem tudja neked megválaszolni.

Nagyon sok szubjektív és objektív körülménytől függ a dolog.

Eleve, a kérdés is gáz.

2020. okt. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha napi egy órát (heti 7) beletolsz, az másjusig még 200 óra. Szerintem adding jó szintre fel tudod hozni a Python tudásod. Nyomjál végig pár alapozó kurzust, majd néhány speciálisabb kurzust, ami jobban megfelel az érdeklődésednek (pl. pyspark, ha mondjuk data science vonalra akarsz menni).
2020. okt. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

5: Minek hülyíted a kérdezőt?

Májusban ő kb. éppen annyira lesz távol az advanced szinttől, mint amennyire mist van.

Napi egy óra az arra elég, hogy az abszolút alapokkal tisztában legyen.


Kérdező: Programozni megtanulni - bárki legyen is a próbálkozó - legalább másfél, de inkább két év szükséges. Ezt az időigényt nem lehet meghekkelni, áthágni, túltanulással, vagy bármi más hókuszpókusszal lerövidíteni.

Ha programozni megtanultál, akkor amellé még kelleni fog egy rakat más készség, hogy el is tudj helyezkedni.

2020. okt. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Májusban ő kb. éppen annyira lesz távol az advanced szinttől, mint amennyire mist van."

Lehet, hogy nem voltam teljesen explicit, de ez a 3-as kommentjében feltett kérdésre volt a válasz, miszerint: "Teljesen kezdőként intermediate akkor mennyi idő kb?" És arra szerintem reális.

2020. okt. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!