Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy fényjelzés nélküli útkeres...

Egy fényjelzés nélküli útkereszteződést kellene leprogramoznom (több lent). Milyen nyelvben lenne ez legkönyebb/legpraktikusabb? Javában van egy kis tapasztalatom, de ha valamiben egyszerűbben meg lehet oldani,akkor átgondolom.

Figyelt kérdés

Az alkalmazásnak tartalmaznia kell az alábbi lehetőségeket: az útkereszteződés formájának megválasztását (pl. két út kereszteződése, T alakú kereszteződés, kanyart tartalmazó kereszteződés), útsávok számainak és típusainak megválasztását (pl. 1-2 sáv mindegyik menetirányban, villamossínek hozzáadásának lehetősége), utak típusainak megadását (pl. egyenrangú utak, mellékút, településen belüli vagy kívüli főút, egyirányú út, gyalogosátkelőt tartalmazó út – amelyek alapján automatikusan jelenjenek meg a kereszteződésen az útburkolati jelek és a közlekedési táblák), továbbá a kereszteződésen lehessen elhelyezni gyalogosokat, színes autókat, villamosokat a menetirányuk megadásával. A kereszteződés ilyen fajta megadása után az alkalmazás az érvényes közlekedési szabályok alapján animálja le az útkereszteződésen keresztüli közlekedést.


Tehát ezt milyen nyelvben lenne érdemes megírnom? Hogy kezdjek neki?



2020. okt. 6. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Amihez a legjobban értesz. Nyílván a legjobb opció python lenne, mert gyorsan és egyszerűen lehet vele dolgozni.

Először írd le, hogy miket kell csinálnia a programnak, majd próbáld osztályokra bontani ezeket, majd az osztályokat próbáld kidolgozni. Ha nem is lesz ez egy pontos elképzelés, legalább egy úton eltudsz majd indulni és útközben pár változtatást tudsz majd csinálni.

2020. okt. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Java, Python, JavaScript


Ezekkel próbálkoznék leginkább.

2020. okt. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
c# + Unity. Előbbi elég hasonló a javához, utóbbiban az animációt gyorsan meg lehet oldani.
2020. okt. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha csak kis tapasztalatod van, akkor ez neked nemigen fog sikerülni.
2020. okt. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 4-es, hát ha ilyen lenne a hozzáállásom, akkor tényleg nem. Szerencsére van rá időm tavaszig, addig remélem kiokoskodok valamit. Van ötletetek, hogy kéne elkezdenem? Kicsit még tanácstalan vagyok az egésszel.
2020. okt. 6. 18:09
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem hozzáállás, hanem képzettség kérdése.

Azt sejtem, hogy te vagy valamiféle KRESZ oktató, vagy KRESZ gyakorló, teszter programot szeretnél létrehozni. Ha így van, akkor szerintem nincs esélyed arra, hogy tavaszig 100 %-ban abszolváld a célkitűzésedet.

2020. okt. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha tavaszig van rá idő, akkor inkább képesség, mint képzettség kérdése a dolog.

6-os te pl. képzettnek tartod magad, nem? És mégsem tudsz alapvető algoritmizálós feladatokat megoldani.

Tavaszig van majdnem fél év.

2020. okt. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindegy a nyelv, valami objektumorientalttal lenne praktikus.

Tavaszig boven megcsinalhato keves tudassal is.

2020. okt. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) 6-os, eddig egyedül tőled nem kaptam segítséget, te csak okoskodsz és veszed el az ember kedvét. Képzeld, egyetemista vagyok és ez egy egyetemi feladat, csak tanácsot szerettem volna kérni, miben lenne praktikus nekiállnom, ennyi.

Tény hogy jelenleg nincs meg ehhez a projekthez a tudásom, de tavaszig szerintem nem lehetetlen.

2020. okt. 7. 13:07
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

"Képzeld, egyetemista vagyok és ez egy egyetemi feladat"


Unalmas ez már. Ne kamuzz, senki nem kiváncsi ilyen fals dumákra.

Amúgy, korrigálom magamat, valóban felületes voltam, valamiért azt képzeltem, hogy több utcát, kereszteződést, helyzetet kell leemulálni. Így, egy kereszteződés valóban nem egy komoly kihívás, bár, ha szükséges, a 3D megjelenítés azért okozhat gondokat.

2020. okt. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!