Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol lenne érdemes programozást...

Hol lenne érdemes programozást tanulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg levelezőn vagyok egyetemen, teljesen nem belevágó szak, emellett van egy félállásom, viszont ez azt jelenti, hogy rengeteg szabadidőm is, ezért szeretnék belekóstolni a programozásba. A barátom annak tanult, próbál magyarázgatni, mini projectezgetünk, de rendes tudást nem várok el tőle.


Ha nem egyetemen szeretném tanulni, akkor hol éri meg elkezdeni a tanulást? Persze sose ér véget, az önfejlesztés is fontos, de ha egylőre azt se tudod mi-hol van, nincsenek teljesen alap információid, akkor azt se tudod mit keress, ha elakadtál.


2020. okt. 14. 16:29
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
62%

Programozást mindig a legelején, az alapoktól érdemes tanulni még akkor is, ha valaki már ismer mondjuk 5 különböző programozási nyelvet, akkor a 6-diknál is az alapoktól kell kezdeni, nem pedig ott, hogy: "Szeretném megírni a GTA VI-ot a haverokkal, de csak szerdán délután 16 órától 18-ig érünk rá, mert ugye a hétvége a bulizásról szól, a többi napon meg el vagyok havazva."


Ha még egyetlenegy programozási nyelvet sem láttál, bár azt mondtad a barátoddal mini-projekteket csináltok... ...nos feltételezem vagy SharpC-ben, vagy Python-ban, ugyanis mindenki ezekkel kezdi, pedig mint említettem az alapokat kellene megismerni és ezek egyike sem ezt kínálja.


Minden programozási nyelv tanulása általában azzal kezdődik, hogy kiírjuk a képernyőre a "Hello World!"-öt:


[link]


Ha megnézed őket tulajdonképpen csak felfogásbeli különbség van a nyelvek között, azaz kinek melyik jön be.


Válassz egyet, mondjuk 35 évvel ezelőtt a BASIC-et mondták volna, 30 évvel ezelőtt a Pascal-t, mármint első tanulós nyelvnek, manapság meg mindenki mondja a magáét... :-)


Bár én mindig úgy tanultam, hogy valahonnan olvastam egy programozási nyelvről, majd vettem egy könyvet, amelyben lévő összes példát bepötyögtem az első oldaltól kezdődően és azokon végeztem kisebb-nagyobb változtatásokat, figyelve mi változik, aztán mire a végére értem a könyvnek, volt némi rálátásom.


Manapság Youtube-os tutoriálokat nézegetnek és azt hiszik, hogyha megnéznek egy másfél órás videót, akkor már tudnak programozni és megírják a következő operációs rendszert, ami persze makulátlan! :-)

2020. okt. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Kifejezett tanfolyamra, kurzusra gondoltam a "hol" alatt. Bocsánat, ha nem volt egyértelmű!

2020. okt. 14. 17:12
 3/32 anonim ***** válasza:
41%

A programozásban pedig fontos a pontos és érthető megfogalmazás, ott nem lehet mellébeszélni... :-)


Programozni nem tanfolyamokon fogsz megtanulni, ott csak papírt szerzel, mert kell bizonyos helyeken, és csak irányvonalakat kapsz különböző mélységekben.


De a valós, tényleges tudást te magad szerzed meg, ehhez persze kell némi belső motiváció is, ha az nincs, akkor menj el valami másnak, bár ott is kell a motiváció, tehát ezt nem úszod meg.


Ha meg csak a pénz kell, akkor jogásznak, vagy politikusnak... :-)

2020. okt. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
30%
Kérdező ennek az Igaz Mondó Reloaded nevü emberkének ne hidd el azt sem amit kérdez, ő egy hatalmas szóf.ó troll.
2020. okt. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
Egyetértek IMR-el (bocs a rövidítésért) a programozást te fogod saját magad megtanulni, ha kis projekteket csinálsz magadnak, és rengeteget gyakorolsz. Az ilyen-olyan tanfolyamokat felejtsd el, rengeteg ingyen video van a neten ahol meg tudod az alapokat tanulni.
2020. okt. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
0%

Azoknak a birgéknek ne higgy, akik azt írják, hogy te csak magadtól fogsz megtanulni.

Az otthon, meg vidóból való önképzésnek csak gányolás lesz a vége.

Érdemi tudásra iskolában tehetsz szert. A tanfolyamokat is kerüld, mert csak a lehúzás a céljuk, nem az oktatás.


A járható út, felsőfokú szakképzés vagy egyetem/főiskola.

2020. okt. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kb mindegy, hogy hol kezded és mivel, a lényeg, hogy valamennyire valid anyagokat keress. Ez lehet könyv vagy épp akár online kurzus is (olvass utána a megítélésének) de akár még egy youtube videó is, de azért utóbbival elég óvatosan. Tudod: mint a wikipédia. Csak a fele igaz. :)

Ha pedig megvan az alap, csinálj pár hobbi projektet referenciának, majd menj el juniornak egy normális céghez (nem garázscég ahol csak sz@rfűrészelés megy) hanem egy olyan helyre ahol van büdzsé téged normálisan betanítani és mentorálnak a seniorok. NA tőlük fogsz megtanulni programozni. (Senior !== kiégett programozó)

2020. okt. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

#4: inkább ne szólaltál volna meg, nem tűnnél ennyire idiótának... :-) De te tudod, csak sajnos a fajtádból nagyon sok van, ilyeneket élve kellene eltemetni, talán humusznak jók lennétek... :-)


#6: mondjuk te se lehetsz valami nagy tálentum, hogy az apád húzna a farkára... :-)


A többiektől elnézést a szókimondásért, csak vannak akik ebből értenek, vagy ebből sem? :-)

2020. okt. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Programozni csak úgy lehet megtanulni igazán, ha projekteket csinálsz, de ne olyan projectet, hogy kő papír olló játék console-on. Hanem csinálj egy chat app-ot. Akár webre, akár telóra, akár desktopra. De itt kell kliens, server, bejelentkezés..stb. Ha valahol elakad az ember akkor stackoverflow vagy a hivatalos dokumentáció az adott nyelvhez, illetve lépésről lépésre debuggolni és megfigyelni mi történik és javítani a hibát. Ha egy egy rész kész van ,utána javítani, szebbé tenni. Csak így lehet megtanulni. Sokan itr algoritmizálós feladatokat csináltatnak. Na azok sose lesznek igazán jó programozók. Lehet azokat a dolgokat ismerik, de nem ebből jön a pénz a vállalatoknak, nem ilyen munkákat kell végezni....
2020. okt. 15. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
43%

"Érdemi tudásra iskolában tehetsz szert"


Dehogy tehetsz....

2020. okt. 15. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!