Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehetne ezt megvalósítani?

Hogyan lehetne ezt megvalósítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy kisebb projektbe kezdenék bele, az elképzelés meg van, de nem tudom, hogy hogyan lehetne megvalósítani.

Szóval.

C# nyelven gondolkodom egy olyanban, hogy lenne egy adott szöveg, amit kettőskeresztekkel (#) formálnék meg.

Pl.

"Hello, world"

Nyilván, nagy betűmérettel, úgy, hogy elférjen a monitoron, és egy fontosabb dolog lenne még: az egész szöveg villogjon.

Meglehetne ezt csinálni egyszerűen css-ben, vagy visual studion belül formmal, de az első számú elképzelés az maga a Visual studioban lenne c# nyelven, form nélkül.

Lehetséges ezt valahogyan megcsinálni?



2020. okt. 16. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Pontosan nem értem miben akarod akkor végülis megvalósítani ezt a dolgot, de itt egy példa, ami szerintem nem éppen egyszerű megvalósítása a problémának, de azt csinálja, ami ott a demóban látható is:


[link]

2020. okt. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
2020. okt. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Lefordítom akkor a kérdést, hogy kicsit konkrétabb legyen:

c#-ban szeretne írni egy konzol app-ot, amiben a "hello world" amolyan ascii art mintájára #-ekkel rajzolódik ki és még villogjon is.


kb 10 éve nem nyúltam c#-hoz, de a logika ugyanaz (ha az egyszerűbb módszert nézzük) mert ez programnyelvtől független.

1) definiálj egy "szótárt", hogy minden betűhöz tartozzon egy "ascii art".

2) nézd meg, hogyan lehet c#-ban konzolos app esetén színezni/módosítani/villogtatni a kiírandó karaktereket. google: "text blink console app c#"

3) a szótár alapján (szótár=két dimenziós karaktertömb) a betűket úgy tudod összefűzni, hogy az előző karakter szélességével eltolod a következőt és letárolod egy új kimeneti tömbbe. (nem tudom így mennyire érthető, a lényeg, hogy a tömb indexeivel kell játszani)

4) írasd ki.

2020. okt. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, kicsit értelmetlenül fogalmaztam meg, elnézést. :D Köszönöm a szépen a válaszokat.
2020. okt. 16. 16:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Te most egy markdown értelmezőt akarsz készíteni vagy mi?
2020. okt. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
WPFbe megtudod könnyen. Animációkat lehet csinálni.
2020. okt. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Talán arra gondol, hogy css id-kkal dolgozna, amikre ugye #-el hivatkozunk.
2020. okt. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!