Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Matematikai/statisztikai...

Matematikai/statisztikai programok fejlesztése?

Figyelt kérdés

Üdv! Most kezdtem programtervező informatika szakon tanulni és eléggé érdekel a matematika is. Matematikai/statisztikai programok fejlesztése szerintetek mennyire reális cél? Úgy értem, hogy van-e ezekkel kapcsolatban elég állás vagy ne "tegyek fel mindent" erre? (Tudom, hogy még megtetszhet más is, hiszen csak most kezdtem az egészet, de mégis úgy érzem, hogy ez érdekel).

Esetleg tudnátok ezzel kapcsolatban álláshirdetéseket linkelni, ha van?


2020. okt. 24. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell feltenned mindent erre, akkor sem, ha ezzel szeretnel foglalkozni. Ha megtanulsz programozni es melle a matekot is, az nem csak ezen a teruleten fog jol jonni.
2020. okt. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
23%
Akkor rossz szakon vagy. Menj át matekra, és mellette tanulj meg programozni. Proginfóról az emberek alapvetően fejlesztés irányba mennek, az meg 2020ban kb kész könyvtárak használatát jelenti, szóval nem nagyon fogsz új algoritmusokat írni nagyon alapos indok nélkül, szimplán mivel az nagyon drága a cégnek.
2020. okt. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Van egy matek BSc-m, azután kezdtem a proginfót.

"szóval nem nagyon fogsz új algoritmusokat írni" - Ez mondjuk őszintén szarul hangzik :/

2020. okt. 24. 10:24
 4/4 anonim ***** válasza:

> Ez mondjuk őszintén szarul hangzik :/


A szoftverfejlesztők nagyon nagy része (szerintem több, mint 99.99%) nem ír új algoritmusokat, hanem már meglévőkből építkezik és ez igaz a Google-nél és Facebook-nál dolgozó fejlesztőkre is.


Az ok egészen prózai: nincs szükség rá.

2020. okt. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!