Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Back gomb szimulálása android...

Back gomb szimulálása android studioban?

Figyelt kérdés
Szóval van egy androidos telefonon három főgomb, lehet az szimulálni, mintha a felhasználó megnyomta volna a visszanyilat? Lenne az alkalmazásban egy visszagomb, amire ha rányom a felhasználó, akkor ugyanaz történik, mintha a 3 főgomb közül a visszanyílra nyomott volna. Hogyan kéne ezt megcsinálni?

2020. okt. 27. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
2020. okt. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy érthetően fogalmaztam. Azt szeretném, hogy egy külön kreált gombra kattintva legyen olyan hatás, mintha a főgomboknál lévő visszagombra kattintottak volna. Az onBackPressed ()-nél azt tudom megadni, hogy mi történjen, ha a felhasználó rányomott a főgomboknál levő visszanyílra.
2020. okt. 27. 12:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hivd meg az onBackPressed-et...
2020. okt. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Több lehetőség van, attól függ mire és hogyan akarod megoldani. Ha visszalépnél az előző activity-re, akkor egyszerű finish() meghívás segít.

Lehet onBackPressed(), de annak lehetnek nem várt mellékhatásai, mert csak a "mögöttes feldolgozót" hívod meg, megkerülve az eseménykezelést.

Talán még ez a legjobb, én így csinálnám:

this.dispatchKeyEvent(new KeyEvent(KeyEvent.ACTION_DOWN, KeyEvent.KEYCODE_BACK));

this.dispatchKeyEvent(new KeyEvent(KeyEvent.ACTION_UP, KeyEvent.KEYCODE_BACK));

2020. okt. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
#2: Tégedet sem az eszedért szeretnek... 💖😉
2020. okt. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#1-nek köszönöm.


#3-nak a válaszához nem vagyok elég okos, hogy megértsem :(


#4-nek külön köszönöm, mert most már hála neki sikerült, amit akartam!


#5-nek csak annyit, hogy sokan mondták már :(

2020. okt. 27. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!