Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet megoldani Excelbe...

Hogyan lehet megoldani Excelben a Gomb űrlap-vezérlőelemek színezését; valamint egy legördülő listában az elsőre megjelenő listaelemek számának beállítását és a lista -oldalsó léptető nyilaktól független- görgethetőségét?

Figyelt kérdés

Három egymástól független kérdést tettem fel egy kérdésben.


1., A Gomb vezérlőelemet a Fejlesztőeszközök -> Beszúrás -> Űrlap-vezérlőelemek -> Gomb (űrlap-vezérlőelem) úton helyzetem el a munkafüzetben.

A vezérlőelem formázása menüpontban nincs mód a gomb színének változtatására. Csak a rajta lévő szöveget lehet (tudom) formázni.

Hogyan tudom megváltoztatni a gomb színét?


2., Létrehoztam több legördülő listát, amelyek között olyanok is vannak, amelyek 20-30 listaelemet is tartalmaznak. Azt szeretném, ha egyszerre nem csak 8 listaelem látszódna, hanem több.

Hogyan tudom ezt megoldani?


3., Ha van rá mód, akkor szeretném, ha listát nem csak a léptetőnyilakkal lehetne görgetni. Hanem pl. az egér görgető gombjával, vagy érintőképernyő használata esetén a listára helyezett új/ceruza mozgatásával is.

Van erre megoldás?


Előre is hálás köszönetem mindenkinek, aki akár csak az egyik kérdésemben tud segíteni.



#Excel #legördülő lista #Fejlesztőeszközök #Űrlap-vezérlőelem formázása #Űrlap-vezérlőgomb színének változtatása #listaelemek száma #lista görgetése #alternatív megoldások
2019. nov. 27. 15:57
 1/1 A kérdező kommentje:

Na, de birka vagyok!

Természetesen az "új/ceruza" helyett 'ujj/ceruza'-t akartam írni.

2019. nov. 27. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!