Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP-ban hogy tudok egyszerre...

PHP-ban hogy tudok egyszerre több tömbön iterálni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy tömb, amiben van n db másik tömb (amelyek nem egységesen hosszúak, tehát eltér az elemszámuk).


Azt el tudom érni, hogy sorban végigmegyek 2 foreach-el rajtuk, viszont akkor külön-külön tudom kiíratni az értékeket. Nekem az kellene, hogy a[i], b[i], ..., n[i]. Azt, hogy hány darab/melyik tömb van benne, nem tudom.


Hogyan érdemes ezt megoldani?


2020. okt. 28. 09:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Megkeresed a legnagyobb tombot, kulso ciklusban eliteralsz(i) a hosszaig, belso ciklusban meg vegigiteralsz(j) a tombokon es azonbelul egy feltetelben, ha i<tombok[j] hossza, akkor tombok[j][i]-vel elered az elemeket a kivant sorrendben.


Viszont ez igy eleg mokany, nem ismerem a tombok es az elemek kozti kapcsolatot, de lehet masfele adatszerkezet kellene hasznalni.

2020. okt. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen, ez jutott nekem is egyből eszembe, viszont ahogy mondod ez eléggé mokány. Valójában ez egy $_POST, ahol sok azonos típusú/értéket váró input van, tehát több tömböt is tartalmaz.
2020. okt. 28. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!