Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » SQL adatbázsi update egyszerre...

SQL adatbázsi update egyszerre több termék árváltozása?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy SQL parancssort írni, ahol a termékek árait tudom módosítani. Adott termék ID száma és az új ára. 1 termékre le tudom futtatni, de nem tudom egymás után az összeshez megtenni.

Eddig jutottam, ami működik:


update items

set SalesPrice= '500',

Where articleno = '7292'


A végső cél, hogy van egy excel file ami alapján az adatokat SQL parancssor segítségével egy ERP programba



2020. márc. 22. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mindegyik ára mennyivel nő?
2020. márc. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem egységes az áremelés, mindegyik egyedi ára van, egyedi áremelésekkel.
2020. márc. 22. 12:55
 3/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nyilván nem 1db parancs kiadásával fogod tudni megoldani. Főleg azért, mert az SQL nem tud közvetlen feldolgozni Excel táblát. Értsd: egy scriptet kell írni az általad kiválasztott nyelven, amivel feldolgozod az excel táblát egyesével egy ciklusban, és minden egyes adatra kiadsz egy jól paraméterezett SQL parancsot.
2020. márc. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Így nem fog menni. Kell valami jellemző.

Pl. ha a köcsögök és bögrék árát változtatod, akkor összekapcsolhatod az items táblát azzal a táblával, ahol látszik, hogy melyik a köcsög.


Vagy ha van 15 termék, ami 30%-kal lesz olcsóbb, akkor az articleno = '7292' helyett articleno IN ('7292', '1292') stb. alakot használhatod. Valamiképp mindenképpen érdemes csoportosítani.

Végső esetben Excelben megadja Gizike az azonosítókat és százalékokat, ezt beviszed egy ideiglenes táblába, és abból már megcsinálhatod.


Megjegyzés: az elsődleges kulcsot célszerű numerikusnak választani, ha pedig numerikus, akkor idézőjel nélkül leírni.

2020. márc. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ideiglenes tábla helyett az is megoldás, ha az Excelben szövegkezelő függvényekkel soronként létrehozol egy SQL-parancsot pontosvesszővel a végén, és ezt az oszlopot másolod át adminba.
2020. márc. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Ideiglenes tábla helyett az is megoldás, ha az Excelben szövegkezelő függvényekkel soronként létrehozol egy SQL-parancsot pontosvesszővel a végén, és ezt az oszlopot másolod át adminba." --> Ez számomra megfelelő!


A problémám az, hogy ez pl így nem működik a SQL parancsba:


update items

set NetPurchasePrice= '500',

Where articleno = '7292',


update items

set NetPurchasePrice= '500',

Where articleno = '7293',



Hogyan tudom az update parancssort egymás után beírni, hogy az ne hibát dobjon ki?

2020. márc. 22. 13:11
 7/11 A kérdező kommentje:

update items

set NetPurchasePrice= '500', SalesPrice= '500', SalesPriceDate= '08/01/2003'

Where articleno = '7292';


update items

set NetPurchasePrice= '500', SalesPrice= '500', SalesPriceDate= '08/01/2003'

Where articleno = '7292';


Erre az alábbi hibakód jön: Invalid use of keyword. Token: update

2020. márc. 22. 13:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy az a felület, amit te használsz, enged-e több parancsot egymás után, illetve csinál-e rá automatikus tranzakciót. Aminek bekavarhat, hogy ugyanazt a rekordot módosítod kétszer. A legjobb ilyenkor ráguglizni a hibaüzenete.
2020. márc. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Legutoljára ezt próbáltam futtatni:


UPDATE items SET SalesPrice = 1500 WHERE articleno = '7292';

UPDATE items SET SalesPrice = 1200 WHERE articleno = '7293';


Így sem engedte. Van rá más megoldás?

2020. márc. 22. 13:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Vedd le az aposztrófot.
2020. márc. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!