Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az reális cél, hogy az autodid...

Az reális cél, hogy az autodidakta módon elsajátított HTML, CSS és JavaScript magabiztos használata után szintén autodidakta módon elsajátítsam a Java programozási nyelvet Junior szinten?

Figyelt kérdés

30+ éves vagyok. Még abban a rendszerben, amikor érettségiztem, informatikából felejtős volt a programozási feladat. Illetve akkoriban még nem is érdekelt annyira a tantárgy, mert nem értettem...lehet a tanítási módszer, stílus erősítette bennem az "ellenérzés" is akkoriban.


Jóval a gimnáziumi évek után kíváncsiságból kezdtem el foglalkozni a honlapokkal. Akkor sikerélményt adott az, ahogy láttam az eredményeket megjelenni. Így autodidakta módon tanultam meg a CSS és a JavaScript nyelveket is. Hobbiként foglalkozom vele.


Ezek után szeretném elsajátítani a Java programozási nyelvet Junior szinten. Felsőfokú angoltudásom van. Nem okoz gondot a keresés, olvasás, angol leírások értelmezése, stb. Szívesen kutakodok angol nyelvű anyagokban is. A webprogramozást is így tanultam, egyedül.


De a napokban egy "kedves" barátom előjött azzal az ellenvetéssel, hogy minek akarom én elkezdeni a Java (vagy más programozási) nyelvet ennyi idősen, amikor a mostani iskolarendszerben már legkésőbb érettségire a "kisujjukból kirázzák" az ismeretet azok, akiket érdekel. Így szerinte esélyem sincs behozni azokat a fiatalokat, akik hozzám képest, mondhatjuk, hogy "gyerekek".



2020. okt. 31. 15:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

"Én nem tudom mért írják itt páran, hogy esélyed sincs,"


Mert nekik van eszük. Ráadásul, realisták, veled ellentétben.

2020. nov. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha van kitartás, es érdekli is, simán összejön. Valóban hátrányból indul, ez tény. De minek kell ennyire lebeszélni?


Egyébként nem ismerjük a kérdezőt, ha gyenge akararú, én is lebeszélném. De ha nem, akkor meg ez nem helyes.

2020. nov. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!