Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha kitanulom a Javát, akkor...

Ha kitanulom a Javát, akkor tudok majd csinálni magamnak játékokat?

Figyelt kérdés

2020. nov. 2. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem egészen úgy ahogy te elképzeled, de fogjuk rá hogy igen.
2020. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Megcsinálnád a Minecraftot az új fölösleges sz.rságok és a bugom nélkül?
2020. nov. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Ahhoz elég sokat kell tudni, hogy játékot tudj csinálni vele.
2020. nov. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Ha megtanulom a magyar abc betüit, tudok majd regényt írni?


Komolyra fordítva... Sokat kell tanulni, és sokat gyakorolni.

A programozó tanfolyamok/könyvek stb. megadják az alapokat.

Ha ráérzel akár már az elején is tudsz egyszerű játékokat írni.


A legelső játék (számkitaláló), amit írtam 4(!) sűrűn teleírt A4 lap volt. Ma ugyanezt kb. 4-5 sorban megtudom csinálni. Ugyanazon a programnyelven...

2020. nov. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%
2 óra megcsinálni a Minecraftot Javaba. :D. Többen is megcsináltál már. Youtube-on láthatod.
2020. nov. 3. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Linkelsz ilyet #5?

Én kerestem, de a leggyorsabb amit találtam az 1 nap és ebben sincs gyakorlatilag semmi (mobok, crafting stb.), csak a bejárható világ.

2020. nov. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3# Azért az nem annyira igaz.


Sima swinggel nagyon szép játék guikat lehet csinálni minimális tudással, úgy hogy a háttérben futó logika az érettségi szintet meg sem haladja.


Nem kell nagy tudás játék készítéshez.

2020. nov. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
#2 Mennyit fizetsz?
2020. nov. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 tabaki ***** válasza:
100%

Bizonyára nyomós okkal pontozta le a negyedik választ valami ló, de nekem tetszik. Annak ellenére, hogy én csak távolról ugatom a programozást, megkockáztatnék néhány szentenciát.

1. Egy programnyelv bemagolása még nem programozás – definiálandó a „kitanulom” kifejezés.

2. A programnyelvet végül is programozáson keresztül tanulod, így van rá esély, hogy előbb-utóbb minden szükséges tudás birtokába juss.

3. Egy program megalkotása nem egyenlő azzal, hogy minden részletét képes volnál programnyelven megfogalmazni.

Ez, némi szószátyársággal, ugyanaz, mint Négyes véleménye. A programnyelv, sőt az általános programozás önmagában nem elég, mindössze eszköz a játék vagy egyéb program felépítéséhez. Hogy ténylegesen össze is tudd rakni, az egy másik szintje a tervezésnek. És persze, hogy játék a Számkitaláló, a TicTacToe, a Kígyó, a Torpedó és hasonlók, de úgy sejtem, hogy nem effélékre gondolsz. Egy tisztességes játékmenet megtervezése valóban a regényíráshoz mérhető feladat, kevés hozzá az ábécé vagy egye fene, a teljes szókészlet ismerete. A kérdésed alapján valószínű, hogy ma még el sem tudod képzelni, hogy milyen pontos elképzelésednek kéne lennie, a feladatoknak milyen aprólékos felbontásában.

Persze, ettől még tanuld a nyelvet, de ne az egyelőre nagyon távoli célt akard elérni, mert elveszted a reményt, amikor rálátásod lesz arra, hogy hol tartasz. A Momo meseregény (Michael Ende) utcaseprője úgy takarítja végig a beláthatatlanul hosszú sugárutat, hogy csak a következő méter szemetével foglalkozik. Szerintem nem rossz példázat.

2020. nov. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ráadásul a Java nem valami jó játékfejlesztésre. Sokkal inkább Unity C# lesz a nyerő számodra, de azt megtanulni egy teljesen kezdőnek is sok-sok hónap lesz.
2020. nov. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!