Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol lehet a legkönnyebben...

Hol lehet a legkönnyebben megtanulni javaban?

Figyelt kérdés
Java-t szeretnék tanulni, de nem tudom hol. Duolingo-hoz hasonló felületet keresek ahol programozást lehet tanulni.

2020. nov. 2. 23:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A programnyelvek nem olyanok, mint a beszélt nyelvek, nem szavakat kell bemagolni hanem a logikát érteni. Először talán nézz utána milyen rendezvényen vagy, mert azt se tudod mit akarsz...
2020. nov. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
A beszélt nyelvnél sem kell semmilyen szót bemagolni, csak használni és mindennap hallani. Ha kint élsz például Angliába akkor megtanulod a nyelvet még akkor is, hogyha életedbe nem foglalkoztál az angollal, anélkül, hogy a szavakat magolnád. A programozás is ilyen. Ha napi 8 órában programozol akkor kisujjból fog jönni, mint a magyar a nyelv. ;)
2020. nov. 3. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2-es


Azért nem teljesen, vannak hasonlóságok, de a programozás azért más.

2020. nov. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen bárhol, de nem úszhatod meg az időráfordítást meg a gyakorlást, ez is hasonló mint az autóvezetés. Gyakorolni kell, hogy jól menjen.
2020. nov. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

/2


Próbáld meg a Kínai / Orosz / Tamil nyelvet megtanulni így.

2020. nov. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Rengeteg online felület van ahol gyakorló feladatokon keresztűl tudsz Javát tanulni.


Majd utána ajánlon a Swinget, mert egyszerűen lehet vele applikációkat készíteni és ott igazán megtanulok az objektum orientáltságot és az MVC modelt.


Ha ezzel meg vagy, megint tegyél ki egy kérdést ide :D

2020. nov. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bár én még akkor tanultam a programozás alapjait, és az első pár nyelvet, amikor az online videokurzusok még sehol sem jártak, vagy legalábbis éppen próbálták bekötni a gyerekcipő fűzőjét,

az utóbbi hónapokban elkezdtem brahiból ilyeneket nézegetni.


Amit én így sok-sok év után jónak találtam az a SanFransiscobólJöttem videók.

Hosszú távon nagyon azért nem ajánlom, de ANNAK aki még csak most talált rá a programozásra, egyáltalán most keresett rá a fogalomra a wiki-n, tehát ténylegesen az alapok alapját pedzegeti, nagyon jók.

A vizuális megoldások nagyon megkönnyítik a tanulást és a megértést.


A Programozási alapismeretek kurzussal érdemes kezdeni, utána a Programozási Tételek sorozatot megnézni, majd át lehet térni a Java Alapismeretek sorozatra.

Persze itt már érdemes áttérni más helyekre, W3Schools-ra, Udemy kurzust letölteni (fizetni nem érdemes érte), Stackoverflow-t bújni.

2020. nov. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7/ Akkor még nem láttad az A&K akadémia videóit. Sokkal alaposabbak!
2020. nov. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valóban az A&K jobb mint a San Frabcisco. Bár őket sem akarom lehúzni mert tényleg nagyon jó videói vannak, de a Java-ban szerintem is inkább A&K.
2020. nov. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Félreértés ne essék, én is úgy gondolom, hogy az A&K videók jobbak!


De a kérdező azt kérdezte, hol lehet a "legkönnyebben". Mi már tapasztalattal, kívülről (nem tanulóként) nézve a videókat, jobbnak látjuk Andris videóit.

Viszont a kérdés feltevésének módjából én úgy gondolom, hogy a kérdező az A&K akadémia részletességével a legeslegelején nem birkózna meg. Inkább "játékosabb" (tekintve a Duolingo felhozását) megoldást keres.


Tehát én inkább egymás mögé, és nem egymás helyére raknám őket. Először végigmenni a SanFransisco-n, hogy meglegyen az alapfogalmak nagy része, a memória "működése", az alap tételek, stb. és ha az ember befejezte a Java alapismereteket az SFJ-től, utána újra az elejétől végignézni az A&K videóit, ahol a már nagyjából megismert dolgokat jobban megérthet.


#7 voltam.

2020. nov. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!