Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan és miből lehet a...

Hogyan és miből lehet a legkönnyebben megtanulni a pascal nyelvet?

Figyelt kérdés

Néhány hete kezdtem el tanulni önszorgalomból benne programozni,mert érdekes saját dolgokat alkotni (FreePas). Próbálkoztam 1-2 könyvből példákat megoldani, próbálkoztam PDF fájlból és más netes forrásokból is, de ahogy bonyolódnak a feladatok, egyre jobban nem értem őket. Képtelen vagyok megjegyezni,bizonyos hasznos függvényeket és utasításokat, amelyeket a pascal használ és nem tudom hogy mikor melyiket kellene egy adott feladathoz, vagy éppen saját programhoz, "program készítésnél, egy un. kihíváshoz" használni, vagy éppen elővenni. A könyv sem segít a megértéshez és az internet sem úgy érzem. Próbáltam bizonyos dolgokat felírni füzetbe és bemagolni, de állandóan azt veszem észre hogy folyton utána kell néznem az adott feladathoz bizonyos dolgoknak. Néztem a pascalos témába illő hozzászólásokat és láttam, hogy vannak itt nagyon jó programozók benne. Ti hogyan és miből tudtatok ilyen jól megtanulni programozni? Én vagyok hozzá agyilag gyenge, rossz a felfogásom, vagy valóban nehéz ez a nyelv és más módszert kellene alkalmaznom a tanulásához?


Van egy elképzelésem,de ha rossz cáfoljatok meg, hogy sokan, vagy esetleg ti is meglévő példákat és megoldásokat irtok át, vagy abból építkeztek fel, vagy teljesen fejből "vágjátok", oldjátok meg a különböző jellegű feladatokat?


Egyszóval hogyan van ez az egész?


Várom a sok ötletet.

Köszi!



2015. okt. 16. 21:29
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
Vegyél kb 12 újabb kiadású és retro pascal könyvet és tölts le "kismillió" forrást a netről és rendezd őket abc sorrendbe és könyvtárakba, egy idő után kiokosodsz belőle, de legalább tudni fogod "hová nyúlj" :D.Szerintem senki sem tudja azt a rengeteg pascalos,vagy éppen delphis utasítást,funkciót,kapcsolódirektívát,függvényt,eljárást, paramétert és miegymást fejből megjegyezni. Régebben még a tanárok tudtak bizonyos dolgokat,de a mai diákok már nem tudnak ennyi infót fejben tartani, ezért legtöbben meglévő forrásokból építkeznek, mint jó magam is és sokan mások is :) Az agytól ne várj csodát egy ilyen esetben. Ez nem történelem, nem vers, hanem matek. Aki nem vágja a matekot, annak nem érdemes programozással sem foglalkozni,mert az egész arra épül fel.Ez az én magánvéleményem.
2015. okt. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Ez komoly? :)) 12 könyvet? Az legalább 20 ezer Ft alsóhangon.Na és melyeket javasolod pölö?
2015. okt. 16. 21:59
 3/30 anonim ***** válasza:

Ha megtanultál valami új dolgot azt alkalmazni mielőtt tovább haladsz a tanulásban. Nem kell a nyelv használatát elkezdeni magolni, ha láttad már a könyvben hogyan hasonlítasz össze dolgokat, kérsz be felhasználótól információt elkezdesz az ezzel a tudással megoldható "feladatokat" kitalálni, és megcsinálni.


Minden dolog megtanulása így működik, ha egy részt átolvastál alkalmazod, amit nem tudsz alkalmazni azt nincs értelme tanulni (persze az érdekességképpen olvasott dolgok nem ide tartoznak). Ahogy elkezded alkalmazni az olvasottakat szépen berögzül az magától is a fejedbe, minden erőfeszítés nélkül. Előbb-utóbb alapvető feladatoknál nem fog kelleni gondolkodnod rajta, elkezded gépelni és írod, ha beszélsz sem gondolkozol melyik szó jön, csak jön. Természetesen az egyedi problémák megoldásánál már szükség van gondolkozásra de ott nem azért mert nem tudod a nyelvet.


Kezdetben amíg elkezdtem a nyelvet sok minden volt amiről fogalmam sem volt miért működik, vagy miért úgy kell megírni, például C++ -ban hogyan oldjam meg, hogy egy funkció csak számokkal működjön, vagy amivel akarom. Már nem kell gondolkodnom rajta hogyan írjam meg, és tisztában vagyok vele miért működik úgy ahogy.


Előbbire a példa kód:


template<typename T>

void Foo(const T& v1, const T& v2)

{

static_assert(std::is_arithmetic<T>::value, "");

std::cout << v1 + v2 << '\n';

}


template<typename T>

std::enable_if_t<std::is_arithmetic<T>::value> Foo(const T& v1, const T& v2)

{

static_assert(std::is_arithmetic<T>::value, "");

std::cout << v1 + v2 << '\n';

}

2015. okt. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló pedig árulja el az előbbi kódban melyik résznél okoz gondot a matek hiánya a megértésben.
2015. okt. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
nehogy bedőlj!ez hülyeség! célirányos programozói suliban, vagy tanfolyamon tudsz a legjobban megtanulni,mert ott kénytelen vagy beszámolni az ott tanultakról és vizsgázni belőle, különben megbuksz és fizethetsz adott esetben mint a katonatiszt.nem kellenek ide könyvek. ha bármire is szükséged lesz az max a net!a matekos dologgal viszont egyetértek.
2015. okt. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
jah és persze egy jó angol nyelvtudás,főleg a szakmai területre vonatkozóan az elengedhetetlen.
2015. okt. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Ne szívassatok légyszi.Főleg hogy jön ide a C nyelves példa a pascalhoz,mikor azt végképp meg sem említettem és nem is értek hozzá? Valami normális hozzáértőnek a válaszát várom,mert az eddigiekkel nem igazán vagyok megelégedve :(
2015. okt. 16. 22:17
 8/30 anonim ***** válasza:

Aki valamit megakar tanulni az kitalálja neki hogyan a legkönnyebb és megtanulja. Akit nem a tudás motivál hanem, CSAK az, hogy milyen előnyökre tesz szert vele sosem lesz igazán sikeres benne.


De ha neked nem jó a C++ -os példa amiből látom nem sikerült leszűrnöd, hogy nem a kód a lényeg felhozhatom SimkoL-t is példának. Ő magának tanult Pascalt nem a vizsgák miatt, meg is látni, feltalálja magát ha nem tud valamit utána néz, megérti és tudja alkalmazni. Valószínű ha ezt a tudást tovább vitte volna munka szintre és jó programozók veszik körül akiktől tanulhat jó dolgokat, már milliókat keresne valahol.

2015. okt. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Ha szeretsz olvasni akkor könyvből

Ha pedig vizuális típus vagy akkor videókból

Ha van elég stekszed,iratkozz be tanfolyamra,vagy keress magántanárt.

Ha egyik sem segített benne,akkor foglalkozz mással.

2015. okt. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Lehet hogy rosszul írtam vagy fogalmaztam meg a kérdést?

Akkor írom a lényegét. Mondjuk még az alap dolgokkal valahogy elboldogulok. Mondjuk egy kezdőknek készült könyvből, ami kb 2-300 oldal, kb az első 50 oldalig max még meg tudok oldani dolgokat és eszben tudom tartani őket hellyel-közel. Utána, mint ha elvágták volna a fonalat.Főleg akkor, ha bonyolultabb feladatokat szeretnék megoldani.Mint csak példának felhozva,


Adott egy for ciklusos példa.


program ciklusos_pelda;

uses crt;


var ke:integer;

var ve:integer;

var szam:longint;


begin

Write(Elso ertek: ');

read(ke)

Write(Masodik ertek: ');

read(ve);



for szam:=ke to ve do begin

Write (szam);

delay(500);

end;

readln;


end.


Ha a futás közben ki szeretnék lépni a ciklusból egy akármilyen, mondjuk legyen "v", mint vége betü lenyomásával, ha pl 0 és 87500 ig adom meg az értéket,ezt hogy tehetem meg, mivel és milyen utasítással, vagy függvénnyel. Mert a repeat untillal, csak megszakítani tudtam, bármilyen billentyű lenyomásával, de hogy lehet ezt pl a v betüre korlátozni. Ilyenkor break, vagy continue, vagy milyen utasítás, vagy más eljárás szükséges ehhez. Egyáltalán van rá példa és megoldás for ciklus esetére. Ha nincs, akkor hogyan lehet ezt megoldani?


Hozzáteszem ez csak egy tök alapvető példa szerintem és máris elakadtam benne. Akkor a bonyolultabb dolgokról nem is beszélhetünk még.

2015. okt. 16. 22:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!