Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Képfájl paraméterek konzol...

Képfájl paraméterek konzol alkalmazásban, hogyan?

Figyelt kérdés

A célom, hogy egy konzolos alklamazást készítsek, amely a teendőihez felhasznál képfájlokat is. Ezeknek a képfájloknak a paramétereire [főleg szélesség, hossz] lenne szüksége a proginak, továbbfeldolgozás céljából. Azt tudom, hogy a file header-ből is kiolvashatom a szükséges infókat, de éppen ezt a munkát szeretném valahogy megspórolni. Tud valaki erre valamilyen egyszerűbb megoldást?


A segítőkész válaszokért előre is big thanks.


2020. nov. 7. 07:09
 1/3 anonim ***** válasza:
identify -format '%w %h' kép.png
2020. nov. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem árultad el, hogy milyen nyelvet használsz, de szerintem mindegyikhez vannak képmanipuláló kömyvtárak. Pythonhoz legalább ötféle, ami rengeteg manipulációs funkciót tartalmaz, a képinformációk lekérdezése egy alapfunkció mindegyikben.
2020. nov. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már megoldottam a problémát. Vizuális fejlesztőrendszert használok, és a hozzászokás okán nem láttam be, hogy egy képfile megnyitható annak vizuális megjelenítése nélkül is. A kettő már valahogy összekapcsolódott bennem az évek során.
2020. nov. 7. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!