Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A legolcsóbb, belépőszintű...

A legolcsóbb, belépőszintű laptopokon is meglehet tanulni programozni, a legtöbb programozási nyelven?

Figyelt kérdés

2020. nov. 30. 13:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Igen.
2020. nov. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen... Még egy raspberry PI-n is meg tudsz tanulni. Nem kell hozzá atom erős gép.
2020. nov. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én tanultam programozni, volt olyan programnyelv amit igazán egy darab számítógépen tudtunk kipróbálni. Ami egy másik egyetemen volt. Volt benne (ha jól emlékszem) 128MByte RAM, egy darab processzor, és volt, hogy 200-an lógtunk rajta. (Mai szemmel nevetségesen "kis" gép volt, de örültünk, hogy ez volt).
2020. nov. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Mindenen meg lehet tanulni, de jó, ha tudod, hogyha egy ma népszerű nyelvvel kezdesz, teszem azt javascript, python és egy komolyabb fejlesztői környezetet szeretnél futtatni, tovább lépni a legalapabb feladatoktól, azért lehet, hogy lesznek lassulások, fagyások.

Ettől függetlenül mindent meg lehet oldani.

2020. nov. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Általában igen, a fordítók, interpreterek nem nagyigényűek, kezdő szinten nem jelentenek problémát.

A fejleszőkörnyezetet már jobban meg kell választanod, nézd meg alaposan a gépigényüket. Az Android programozásról szerintem mondj le, az ilyen teljesítményű gépen vállalhatatlanul lassú lesz.

2020. nov. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Kategóriáknál megadtad a JAVA-t. Mi amikor tanultuk a JAVA-t, IntelliJ-t használtunk hozzá. Egyetlen alkalmazás fejlesztésénél még nem voltak jellemzőek a gondok - pláne legalapvetőbb feladatoknál - de amint két-három app nyitva volt - mondjuk mert megnéztük, hogy előzőleg hogyan oldottunk meg egy feladatot - jellemző volt, hogy a 4-6 GB RAM-mal, vagy gyengébb gépek tulajdonosainál kifagyott az egész. Linuxon fejlesztettünk.

Nekem a 8GB RAM volt, ami már egyáltalán nem okozott hibákat.

Csak azért írom ezt, hogyha most komolyan belevágsz egy képzésbe mondjuk és nem csak otthon kódolgatsz, azért legyen meg az infó, hogy érdemes előre tervezni.

2020. nov. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%
A legolcsóbb, belépő szintű laptopokon nem lehet megtanulni programozni. Így aztán 40 évvel ezelőtt a programozók leültek és megvárták, amíg a legolcsóbb, belépő szintű laptopoknál jobbak nem kerültek kifejlesztésre és azokon kezdtek el programozni tanulni.
2020. nov. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
7: Az igen, rég olvastam ilyen sületlenséget xD
2020. nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én jót röhogtem rajta. A valasz pedig: meg lehet, van az akarás meg a kifogás.
2020. nov. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
8: Ugye nem túl nagy baj, ha nem irigylem a logikádat?
2020. nov. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!