Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Node.js-t van értelme megtanul...

Node.js-t van értelme megtanulni munka szempontjából?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy könnyebben lehetne fullstackelni vele, mert nem keverednek benned a különböző nyelvek.

JS + PHP esetén baromi idegesítőek az ilyen apró különbségek, mint pl.: ami JS-ben join/split, az PHP-ben implode/explode. A $ jelről nem is beszélve.

Nemrég olvastam, hogy Amerikában külön menőségnek számít az, hogy PHP-ból generálnak JS scripteket, értds: keveredik a két nyelv szintaxisa, véletlenül sem teszik külön fájlba a JS-t. Nem tudom ebben mi a menőség, szerintem ez káosz.



2020. dec. 5. 02:19
 1/5 A kérdező kommentje:

Egyébként annyira mindegynek tűnik, hogy miben írom a backendet. Három lehetőségnek látom értelmét:

- ha fullstackelni akarsz, akkor Node.js

- ha data mining érdekel, akkor Python

- ha enterprise környezetben szeretnéd, akkor JAVA (JSP) vagy ASP.NET

2020. dec. 5. 02:22
 2/5 A kérdező kommentje:
A PHP-t legszívesebben elfelejteném.
2020. dec. 5. 02:23
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Frontend fejlesztéshez elengedhetetlen.
2020. dec. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen érdemes!


A nyelvi különbségről jut eszembe,hogy pl engem zavar,hogy nincsenek skaláris objektumok PHP-ban,így nem tudsz pl string-gel egyszerűen dolgozni,hanem folyamatosan függvényeked kell hívnod,míg Js-ben ezt chaining-gel meg lehet szépen oldani.


A PHP-Js keveredés meg nem csak Amerikában van jelen,hanem itthoni cégeknél is. Érdekes hozzáállás :)

2020. dec. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanezt a kérdést tettem fel magamban és szerintem mindenképpen érdemes a Node. Én is rühellem a PHP-t, de ez már csak ilyen aki a JS-hez van szokva. Viszont aki évek, évtizedek óta PHP-ban nyomja, az meg szerintem a JS-től undorodik :D Szóval szerintem ez csak megszokás kérdése. Mindenesetre azt látom, hogy a trend egyértelműen a JS felé megy. Minőségi, friss PHP magyar nyelvű oktatóanyagot szinte alig alig találni. JS-ből meg annyi van mint a csúnyanyavalya. Én is egyértelműen JS párti vagyok, a PHP-től én is kiütést kapok, pont azok miatt amiket te is írtál, de még ezt kibővíteném a . jeles string összefűzéssel :D
2021. máj. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!