Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen nyelvet tanuljak, ami...

Milyen nyelvet tanuljak, ami talán a karrieremet is segíti?

Figyelt kérdés

30 éves két diplomás mérnöknek (bizt.tech + logisztikai) milyen nyelvet ajánlanátok szabadidejében?

Pytonban már volt 1-2 kis projektem, excel VBA-ban egy nagyobb valamint, arduinos és raspberrys itthoni apróságok. (pl.. 3d nyomtató felügyelő automata relé boarddal, macskaetető, smartmirror..)

Olyan releváns nyelvet szeretnék tanulni, ami későbbiekben sokoldalúbbá teszi a szakmai profilomat, és hasznát veszem egy logisztikai nagyvállalati pozícióban. (Scala-n, vagy python folytatásán gondolkozom) Ti mit tanulnátok?



2020. dec. 6. 00:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha statisztikázni, kimutatásokat készíteni, összefüggéseket keresni kéne, akkor Python, esetleg R. Ha a logisztikai nagyvállalatnál SAP-t használtok, és van hozzá gusztusod, akkor ABAP. Az otthoni hardveres tapasztalatoddal persze a "komolyabb" hobbi hardverprogramozásról sem feltétlenül kell lemondanod, úgy tűnik van hozzá affinitásod.
2020. dec. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Úgy olvasom: sok helyen használják a C++ programozási nyelvet is.
2020. dec. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Programozni tanulj.
2020. dec. 6. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Végezd el Andrew Ng Machine Learning tanfolyamát a Courserán. [link]


Ez a világ #1 számú kezdő machine learning tanfolyama, és nagyon hasznos, ha egy menedzser konkrétan tudja, mi az az ML, tudja, hogy működik, nem csak bullshitel. :)

2020. dec. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyat keresel, amit talán munkában is tudsz valamire használni nem szoftverfejlesztőként, akkor a scalát engedd el, ezt scala fejlesztőként mondom. Szép és jó, de nagy és nehéz nyelv, nagy és nehéz ecosystemmel. Hardcore fejlesztők között is niche tudásnak számít, szóval nehezen tudom elképzelni, hogy egy logisztikában dolgozó embernek pont FP/cats/scalaz/akka/spark vonalra lenne szüksége.


Számolgatások és repetitív taskok automatizálására bőven elég neked a python + excel + esetleg R.

2020. dec. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Német
2020. dec. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is a Python+Excel VBA kombóval nyomom évek óta, hasonló cipőben járok, mint te. Még valamennyi SQL-t használtam, hogy a nagy céges adatbázisokat is elérjem.

Ez mindenre elég volt eddig, amire nekem kellett.

2020. dec. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Latin.

És menj orvosnak. ;)

2020. dec. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem a programozóvá válás a cél, hanem, hogy legyen egy olyan toolset a kezedben, amivel hatékonyabban tudod majd végezni a munkád, akkor a Python bőven elég. Legalábbis a scala egészen biztosan overkill.


Nem tudom, hogy nálatok az alap szintű adatelemzés mennyire része a munkának pl táblázatok baszkurálása, alapszintű statisztika, összesítések. Mert, ha ez gyakran előfordul, akkor érdemes lehet a Python-on belül a pandas és valamelyik grafikon készítő csomaggal megismerkedni pl. seaborn. Esetleg megismerkedhetsz a jupyter notebook használatával. Egy ilyen kombóval nagyot lehet aratni. Excel-es grafikonokhoz szokott arcok álla le fog esni ha mutatsz nekik egy faszán felparaméterezett seaborn plot-ot. Ilyenekke én is szoktam segíteni a feleségemnek, ha kezd elveszni az excel táblázatokban.

2020. dec. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Még egy ötlet: a MS Power BI Desktop ingyenes, és YouTube-ról könnyű tanulni: [link]
2020. dec. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!