Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdhetnék bele a...

Hogyan kezdhetnék bele a játékprogramozásba?

Figyelt kérdés
Esetleg tudnátok ajánlani programokat (c++,c és stb... csak nem tudom melyikkel kezdjek bele, mert mindenki mást mond) és könyveket (lehetőleg magyarul).

2020. dec. 11. 23:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
UE
2020. dec. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A programozás, algoritmizálás mennyire megy?
2020. dec. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Te még ne kezdj bele sehogy.
2020. dec. 12. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Ne tanulj magyarul, magyar programozás könyvek 5-10 éve elavultak, ha nem megy az angol, akkor azzal kezd.
2020. dec. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

2-es válaszolónak

Nagyjából megy szerencsére, én azt is tanulom iskolában (c#-ot csak nem tudom hogy mennyire használható jó játék fejlesztésre ezért érdeklődök inkább valami más nyelv iránt pl C++).

4-es válaszolónak

Hát azért szeretnék magyar könyvet hátha jobban megérteném, de nem félek az angol nyelvtől sem.

2020. dec. 13. 00:28
 6/14 anonim ***** válasza:

Hogyan kezdj bele?


1. Angol nagyon magas szinten - minden doksi angolul van, és a normális fórumok is.


2. Prediktátum kalkulus - elengedhetetlen tudás programozásba és informatikába - taglalja a Boole algebrát is.


3. Ha a fenti kettő pipa, akkor architektúrák, memóriák, programozás elmélet ! - ! + Gyakorlati feladatok ( amely még nem programozás, hanem számváltás, binárisba és hexába tudsz számolni, MSB, LSB .... etc Tanenbaum SzAR könyv tökéletes!)


4. Válassz ki egy nyelvet. Mivel játékot akarsz, ezért a C# vagy C++. (C++-al komolyabb játékok fejleszthetők)

2020. dec. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A 3.-ast kiegészítve: nagyon nagyon jó tisztába lenni, hogy az ALU hogyan működik.
2020. dec. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

És az 5. amit szerintem nem fogsz szeretni.


FIZIKA! Kinematika, Dinamika.

2020. dec. 13. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy a Game Maker: Studio nem C-t meg stb. használ, hanem saját nyelvet, de az alapokat le tudja fektetni neked :) Én is ott kezdtem. Bár nem tudom van-e magyar opciója...
2020. dec. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Egyetem...


A játék fejlesztés azon kevés területek közé tartozik, ahol használják az egyetemen tanult fizikát és matekos készségeket.


Szerintem mindegy milyen programozási nyelvel indulsz. Kb mindennel lehet játékokak fejleszteni, attól függően milyen platformra milyen jellegűt szeretnél.


Meg egyetemen kb 5 programozási nyelvet megismersz mire eljutsz oda hogy bárhova mehetnél gyakornoknak.

(Ebből is látszik hogy nem az adott nyelvnek az ismerete számít)


Ez klasszikusan az az eset, amikor valaki még a konditerem első látogatása előtt nézegeti a különféle táplálék kiegészítőket és azon gondolkozik melyik specifikus fehérjét, kreatint és melyik pre-workout tablettát vagy shaket vegyen...


Egyszerűen még nincs értelme azon gondolkodnod, hogy melyik programozási nyelv "kell" neked.

2020. dec. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!