Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kellő szorgalommal kevés...

Kellő szorgalommal kevés végzettséggel lehet valakiből programozó?

Figyelt kérdés
34F
2020. dec. 23. 22:18
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%
Hát nem jellemző, de nem lehetetlen.. Attól függ milyenek munka, és hol.
2020. dec. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%
Az a baj, hogy az ilyenek nem jutnak tovább a HR-en, szóval egy nagyobb cég nem igazán vesz fel. Kb úgy van esélyed bekerülni, ha valakit ismersz onnan és beajánl.
2020. dec. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, csak valóban érts is hozzá! Tegyük fel van pár komolyabb(!) hobbi projected amit felraksz még githubra is, elindulasnak jó. Valahova idővel csak felvesznek, még ha kissebb fizetéssel is. Azt ha már elindultal, könnyebb lesz.
2020. dec. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
44%

Hagyjátok már ezt a githubos hobby project marhaságot.

A kutya le nem sz.rná a hobbi hülyeségeit.

2020. dec. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
64%

Direkt kiemeltem, hogy ha ért hozzá. Ha napi szintne pár órát rászán valamire amin hobbi szinten dolgozik pár évig/hónapig, meg lehet tanulni. Nem a 2 napos kis haszontalan projecteket értettem ezalatt, hogy "hobby project", hanem valami olyat, aminek értelme is van. Nyilván amazonhoz nem fog bekerülni vagy microsofthoz, de junior fejlesztőként felvehetik, ha megmutatja, hogy igen is tudja csinálni és van benne potenciál.


Ja, és ez nagyon kevés embernek fog összejönni. Mert vagy nem tudnak mit kitalálni, amivel foglalkozzanak, random meg nagyon hamar ráunnak, ha csak értelmetlenül programoznak a leírások alapján - az olyan, mintha hegeszteni akarnál megtanulni úgy, hogy hegesztesz mindenféle vasat össze-vissza csak azért, hogy megtanuld, de semmi kész dolgot nem akarsz létrehozni.

2020. dec. 24. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
34%

Tényleg kutyát nem érdekli a githubod. Ninca idejük azokat nézni...


És mit adsz be a jelentkezésedkor? Egy full üres önéletrajzot?


Kapcsolatokkal találsz munkát, amúgy nem. Aki nem tud egy felsőfokú intézményben végezni az hogy lesz alkalmas munkára? Sehogy.

2020. dec. 24. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
59%
Engem is le fognak pontozni a fotelhuszárok, de azért leírom. 25 éve dolgozom a szakmában, volt már legalább 100 állásinterjúm. Soha senki nem kérdezte meg, hogy van-e githubon hobbiprojektem. A korai időkben a végzettséget nézték (diploma) és kérdéseket tettek fel, később meg már beszélt helyettem az önéletrajt (cégek listája, ahol dolgoztam, fontosabb projektek). Kódot nem kellett mutatni senkinek.
2020. dec. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
92%
#7 nem mindegy milyen cégekkel interjúzol. 25 év tapasztalattal lehetsz Principal Engineer a Google-nél, meg lehetsz "senior" fejlesztő valami utolsó noname magyar Kft-nél is akár. És a két különböző esetben teljesen más interjú folyamatokban vettél részt karriered során.
2020. dec. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Felsőfokú Szakképzettség arra mindenképp előny, hogy nagyobb eséllyel fognak szoba állni veled, mintha nem lenne.


Meg kell próbálni, kíváncsi vagyok én tényleg hogy lehet-e ezt...


Mondjuk én jogásznak nem tudok elmenni papír nélkül, programozónak el lehet. Ez nekem mindig fura volt nekem, hogy miért lehet.

2020. dec. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
61%

"kevés végzettséggel"

8 általános nélkül szinte kizárt.

2020. dec. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!