Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Üzemmérnök-informatikus...

Üzemmérnök-informatikus BProf-al meg lehet pályázni diplomás munkákat? Lehetek programozó ilyen végzettséggel?

Figyelt kérdés

Gazdaságinformatikát kezdtem el idén, és rájöttem, hogy a programozás jobban érdekel, mint a gazdaság. Viszont a matek nem az erősségem, szóval egy mérnökinfó BSc-t nem bírnék. Átjelentkeznék jövőre az üzemmérnök-informatikis BProfra, ahol ugyanannyi a programozás, mint mérnökinfón, csak sok reálos tárgyat kiszedtek a tantervből. Ezáltal ugye nem is BSc hanem "csak" BProf, viszont ez is alapképzés (szóval nem felsőoktatási szakképzés (FOSZK) és nem is OKJ).


El fogok tudni helyezkedni ezzel a végzettséggel? Megpályázhatok felsőoktatási végzettséget igénylő programozói állásokat? Mennyire nézik le a munkáltatók ezt a végzettséget?


2018. nov. 21. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
17%

Én ide járok egyetemre bsc-re.

Hát, mindenki azt mondja egyöntetűen, hogy ez a képzés egy hulladék, a legbénább szakmunkás-szinten.

Szerintem ne gyere ide, ha az oktatók így vélekednek róla, és a hallgatók jó része is, akkor van rá sok esély, hogy a cégek is.

Amúgy csak szorgalom kérdése az egész, egy bsc mindenkinek teljesíthető :)

Vagy ne BME-re gyere, azt hallottam, hogy az Óbudai mérföldekkel könnyebb.

2018. nov. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Biztos vagyok benne, hogy el fogsz tudni helyezkedni normális helyen a bprof-al is.

Én az ELTE-te járok a proginfo FOSZK-ra ami csak 2 éves, de pl. az EPAM, Evosoft és hasonló kaliberű cégek támogatják ezt a képzést.. pedig ez ugye ilyen OKJ szintű papírt ad.

2018. nov. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ha fiatal lennék, tuti, hogy ezt a BProf képzést választanám.
2018. nov. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még ezen a szakon nem végzett senki, sőt ebben a képzési formában sem!, ezért erre nem lehet válaszolni. De szerintem a cégeket nem fogja érdekelni, hogy BProf vagy BSc. Ha MSc-t várnak el, akkor természetesen már a BSc se elég. A munkaerőhiány elég nagy ma Magyarországon, és ezt érdemben orvosolni nem fogja a fidesz… Szóval a BProf ugyanolyan jó lesz, a többi csak rajtad (a képességeiden) áll!!!
2018. dec. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!