Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a baja a Java Development...

Mi a baja a Java Development Kit 6-nak?

Figyelt kérdés

Elkezdtem tanulni javat ilyen "24 órás" könyvből.

Azt mondja, hogy töltsem le a Java Development kit 5-öt.

Jólvan én már a hatot töltöttem de akkor is... bemegyek (Win7 alatt) a parancsorba beírom h CD Desktop -> Erre bent vok a c:\Users\<én>\Desktop-ban... beírom h javac akarmi.java és erre kidobja azt az aranyos szöveget hogy:


"A megadott nevet (javac) a rendszer nem ismeri fel belsp vagy külső parancsként, futtatható programként vagy kötegféjlként."


Mit csináljak, mi a baj?


2010. aug. 14. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Ennek semmi köze a java-hoz. Ez szimplán az, hogy fingod sincsen, hogy működik a Windows. Amikor beírod, hogy javac, akkor ő keresi az aktuális könyvtárban, és a PATH nevű változóban ';'-vel elválasztott könyvtárakban. Ha ezek egyikében sincs javac, akkor írja ezt.

Megoldás: számítógép tulajdonságok, advanced settings, environment variables/környezeti változók, megkeresed path-t, beírod hogy

;<java fordító elérési útja, azaz ahol a javac.exe található>

, újraindítod a gépet és kész.

2010. aug. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Miaz hogy nincs köze a Javához!!?


A java Development kit segítségével a javac parancsal lehet a nyers forráskodot bájtkódba lefordítani...


Egyébként meg lehetnél kicsit udvariasabb is, de azért köszi :)

2010. aug. 14. 14:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs köze, mert ez ugyanúgy probléma lenne akármelyik fordítóval vagy bármilyen programmal, amit parancssorból próbálsz futtatni.
2010. aug. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Aha.. akkor 2 v 1... (nem túl szép)

Viszont akkor elnézést kérek...

de akkor mi a megoldás, hogy tudom *.class -ba írni a forráskódot?

2010. aug. 14. 20:41
 5/6 anonim válasza:

Tudom, hogy minden programozó úgy gondolja, hogy meg kell tanulni először szenvedni a fordítással, hogy megértsd az alapvető dolgokat, de szerintem nem kell ezt erőltetni.

Tölts le egy IDE-t ( [link] pl a NetBeanst ( [link] és próbáld ki magad, lehet hogy fél óra alatt belátod, hogy nem neked való a java, vagy megtetszik és akkor majd szenvedsz vele később. Van millió olyan programozó, akinek fingja nincs erről, mégis jól elvannak a szakmában.

2010. aug. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Jávásokat is programozónak nevezik, pedig hát :)

Szóval a szakma nem mentség mindenre. Van akinek a szarra is van igénye, lásd pl legyek.

2010. aug. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!