Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ebben mi lehet a hiba?

Ebben mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Csinálni akartam volna egy ilyen kockadobás programot, de valamiért kettőnél mindig beakad... Valaki tudna segíteni?

Ja, és ha kellenek a képek akkor írjatok nyugodtan.

HTML: [link]

CSS: [link]



2021. jan. 23. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem hogy ennek hogyan kéne működnie. Ha 1 a random értéke, akkor

document.getElementById("d1").style.display = "block";

document.getElementById("d1").style.display = "none";

ennek 1-10-es skálán mennyi értelme van?

Nem látom át a programot szerintem írd újra az egészet másképp.

2021. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennek az egesznek semmi ertelme
2021. jan. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább így oldanám meg:

* HTML: [link]

itt a kocka állapotait beleraktam egy blokkba a könyebb kezelhetőség miatt (így nem kell az egyes állapotoknak hidden osztályt adni), illetve a képeket, a stíluslapot és a Javascript-kódot kiszerveztem egy külön könyvtárba

* CSS: [link]

a feleslegek kiszedésén túl a kocka állapotát szimbolizáló képeket egy tulajdonságból rejtettem el és méreteztem

* JS: [link]

a lényeg: ha rákattintunk a gombra, akkor "kisorsolunk" egy véletlenszerű számot, majd az összes állapot elrejtése után felfedjük a "kisorsolt" számhoz tartozó állapotot


Ha szebben akarod megcsinálni, akkor a kocka állapotát egy háttérkép beállításával is megoldhatod:

* HTML: [link]

* CSS: [link]

* JS: [link]

(persze lehetne CSS-spritetot - [link] - is használni)


A legszebb természetesen az lenne, ha a kocka állapotait JS-ből - CSS ( [link] ), SVG, Canvas WebGL - rajzolnád ki, nem pixelgrafikus képek használatával

2021. jan. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amikor megnézed js-ben, hogy mit gurítottál (a sok if), ott elötte hideold el az összes kocka képét, azután jelenítsd meg az összes kockát
2021. jan. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen azóta sikerült megcsinálnom,

a negyedik megoldásával,

de a harmadik se rossz.

Első, igen ennek én sem értettem a lényegét, úgy akartam volna megoldani hogyha a random szám 1, akkor tűntesse el az egyes képet mert az az alapértelmezett kép ha rámegyünk az oldlra, akkor ezt látjuk. És ugyanezt megcsináltam a többivel is. De így jogos a felvetésed hogy először megjelenítem utána meg elrejtem a képet. ¯\_(ツ)_/¯

Második téged is megértelek azért amit az elöbb leírtam.

Köszönöm a válaszokat!

2021. jan. 25. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!