Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ilyen PHP tudás után mennyire...

Ilyen PHP tudás után mennyire lenne nehéz a C++?

Figyelt kérdés

MVC,OOP,DRY és SOLID elvek,PDO,Reflection,Service container.

Ezeken túl igyekszem tesztelhető kódot írni,valamint igyekszem elmenni az erősebb típusosság felé,már amennyire PHP 7-ben lehet.


Érdekel a C++,el is kezdtem egy online tanfolyamot,de gondoltam,megkérdezem,mennyire nehéz megtanulni? Pl a helyes memóriakezelést,a helyes pointer használatot,stb...


Köszönöm előre is a válaszokat!



2021. jan. 23. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
ég és föld a kettő.
2021. jan. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%

A PHP-nak nem sok köze van a C-hez, a szintaktikát leszámítva, hiszen azon alapul. Hasznos, hiszen nem a nulláról kezded, de nem akkora lökés, mint gondolnád.


A PHP ráadásul scriptnyelv, míg a C és a C++ programnyelvek. A PHP bytecode, és a script interpreter futtatja, az utóbbiakat viszont binárisra kell fordítani. Más elvek. Még akkor is, ha egy védett oprendszeren futtatod, és alkalmazást írsz, nem programot (előbbi a rendszeren fut, annak az API-jait használja, utóbbi közvetlenül a számítógépen).


Amúgy nem nehéz. Ha van érdeklődésed, szeretni fogod. A programozás egy nagyon széleskörű szakma, és a C++ egy szép része. Az más kérdés, hogy nem feltétlenül a legfontosabb nyelv ma már. De akkor is érdemes belemélyedni. Legfeljebb majd továbbmész róla pl. Java, Kotlin, C# vagy ilyesmi irányba.

2021. jan. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#2 Köszi a kifejtést! Érdekel,a kezdő tanfolyammal is jól haladok. A memóriakezelése tényleg ilyen "misztikus",vagy bonyolult?

Bjarne Stroustrup könyvét is tervezem megvenni.

2021. jan. 23. 22:07
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem "misztikus", mivel egzakt tudományról beszélünk, bár vannak kényelmesebb nyelvek is. Na, ez például egy nagy különbség, a PHP-ban automatikus memalloc és garbage collection van, mivel script.
2021. jan. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Bjarne Stroustrup könyvét is tervezem megvenni."


Eladom neked féláron. Nem ér semmit. :) Legalább egy kicsi visszajön. Még Egyetem alatt vettem meg, de tényleg használhatatlan.

2021. jan. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Komolyan? :O Pedig más fórumokon is ajánlották
2021. jan. 23. 23:19
 7/14 anonim ***** válasza:
Viheted, féláron. :)
2021. jan. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Úgy értem,hogy tényleg nem hasznos? De miért?
2021. jan. 23. 23:40
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
Többet érsz, ha felmész az Udemyre vagy a Coursetro-ra, és a könyv árán egy tanfolyamot veszel.
2021. jan. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értem,köszi!
2021. jan. 23. 23:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!