Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen végzettség kell egy...

Milyen végzettség kell egy valamire való programozónak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az érdekelne, hogy egy leendő programozó, aki vinni is akarja valamire, milyen képzést válasszon, ha egyenlőre csak egy érettségi van a kezében?


Úgy tudom, hogy a legfontosabb nem az iskolai papír, hanem a szaktudás. Ezt ugye nem az iskolában lehet megszerezni, hanem gyakorlatban, meló közben. VISZONT! Sok állásajánlatot megnéztem és sok helyen egyáltalán nem kérnek papírokat, egyedül a hozzáértés.

Hogyha pedig ez a helyzet, akkor van értelme elvégezni a sok évig tartó főiskolát/egyetemet?


Illetve vannak ezzek a pár hónapos c++ programozó képzések, meg stb. (engem nem igazán győztek meg őszintén szólva). Esetleg elég egy ilyen is kezdetnek? Aztán esetleg felvennének valahova, hogy érdemben is tudjak fejlődni? Vagy mindenféle képpen kell egy főiskolai végzés az elkezdéshez? (pl Mérnökinformatikus BSc.-mellette gyakornoki állás.

Én amennyire utána jártam, ezt tartom az ideális és reális kiindulásnak. Mit gondoltok?


Kérem csak tapasztalt és sokat látott emberek írjanak, laikus véleményekkel nem megyünk sokra :s



2021. febr. 9. 21:14
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
24%

Én úgy látom, hogy sok helyen feltüntetik az egyetemi/főiskolai végzettség meglétét az álláshirdetésekben, de a tudás és főleg a tapasztalat sokkal többet számít. A legtöbb helyen tudással ki lehet váltani a papírt. Lehet neked 3 diplomád, ha a cég által adott tesztfeladatot nem tudod megoldani, akkor nem fognak felvenni.


Merre érdemes elindulni? Keress könyveket (akár egyetemi tanárok által összeállított jegyzeteket), youtube videókat amikből autodidakta módon tanulhatsz. (Véleményem szerint azért jó a kettő csatornát keverve alkalmazni, mert az egyetemen [tapasztalatom alapján] jobban rámennek a formális dolgokra, mit szabad, mit nem, és amit szabad azt hogyan szabad, míg a youtube-on talált videókban érdekesebb dolgokat sajátíthatsz el). Ha erre ráfordítasz 3,5 - 4 évet, akkor - szintén véleményem szerint - sokkal többet elérhetsz, mint egy bsc képzéssel, ami nagyjából ugyanennyi idő.

2021. febr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
29%

Két apróság lemaradt 😅

1. Az egyetemen azért igencsak eltudják venni a kedved a tanulástól, az élettől és az adott szakma megismerésétől.

2. Nekem volt jó néhány olyan szaktársam, akik már programozóként dolgoztak az egyetem előtt is (szimpla érettségivel vagy okj-s papírral), mert értettek hozzá.

2021. febr. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
32%
Aki lepontozott, az igazán ideböföghetett volna két mondatot, hogy mi alapján.. 🙄
2021. febr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
5%

"Az egyetemen azért igencsak eltudják venni a kedved a tanulástól,"


Sőt, válogatott kínzásoknak vagy alávetve és még lőnek is rád sörétessel.


Gondoltam, ezeket még leírom a kérdezőnek, mert te kihagytad a felsorolásból.

2021. febr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
65%

Sokminden változott az elmúlt 10 évben. Mondhatni minden megváltozott az IT szektorban. Egy dolog számít: értesz-e hozzá, tudsz-e vagy nem. Meg tudod-e oldani a problémát, vagy nem. Ha a cég lát benned potenciált, akkor alkalmaz, ha nem akkor nem. Egyetem/főiskola pluszpont, de valójában teljesen lényegtelen már. Ez persze nem azt jelenti, hogy a feladat egyszerű: rendkívül sokmindenhez kell érteni nagyon magas szinten, de hálisten ezeket a dolgokat meg tudod tanulni magadtól, de hangsúlyozom ez nem azt jeletni, hogy ez egyszerű. Egy szintre fel tudod magad fejleszteni otthon, de aztán ahhoz, hogy áttörd az akadályod, el kell kezdeni dolgozni valahol, és a munkahelyeket / technológiákat / projekteket / problémákat váltogatva leszel egyre tapasztaltabb és tapasztaltabb.


Maga a szakma kutatásból, tanulásból és problémamegoldásból áll jelenleg. Nem tudni, hogy ez miként fog változni az elkövetkezendő években, de jelenleg ez úgy néz ki, hogy vannak toolok amiket meg kell tanulnod használni, és azokkal gyönyörű megoldásokat tudsz készíteni adott problémákra. De milyen toolok léteznek? Hol találhatóak? Hogy működnek? Mire jók? Kik csinálták és milyen elképzelés alapján? Mi volt a cél? Neked mi a célod? Ha talpraesett vagy, tudsz olvasni (és akarsz is) és tudsz angolul, akkor megnyerhetsz akármit.

2021. febr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
3%
Vagy tapasztalat kell vagy diploma. No most. Honnan szerzel 1-3 éves szakmai tapasztalatot kezdőként, ha mindenhová elvárják, ha nincs papírod semmiből? Na ugye. Esetleg, ha protekciód van
2021. febr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
79%

"Honnan szerzel 1-3 éves szakmai tapasztalatot kezdőként, ha mindenhová elvárják?"


Itt kell találékonynak lenni.

2021. febr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
21%
#6 Pl. csatlakozol egy futó hobbiprojekthez, annyi van, mint a nyű. Konkrétan ha egyetemre mész akkor is ilyesmiket illik csinálni, mert azzal a fél év gyakorlattal, amit mindenki megcsinál (ergó semmi előnyt nem ad állásinterjún) kitörölheted a segged.
2021. febr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
6%
A hobbiproject nem szakmai tapasztalat. :).
2021. febr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
77%
9 - lehet kifogásokat keresni és megmagyarázni dolgokat. És lehet tanulni, próbálkozni, és karakán módon interjúkra járni. Mindenki eldönti, hogy mi a fontosabb.
2021. febr. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!