Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » SQL-ben a view táblák logikai...

SQL-ben a view táblák logikai táblák amelyek bizalmas adatok elrejtésére szolgálnak? Vagy mi az igazi értelme?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=_T6vZVkWzQI


Korábban már hallottam róla, de nem tudom a gyakorlatban miért olyan hasznos. Egyetemen mindig select-eket írtunk és a videó alapján az jött le nekem, hogy adatbiztonsági/hozzáférésjogosultsági haszna van. De ez a gyakorlatban hogyan valósul meg? Aki egy view táblát tud futtatni az miért nem tudna hozzáférni a valódi táblákhoz? Ott van előtte az DBMS szoftver, nem?



2021. febr. 24. 20:48
 1/6 savanyújóska ***** válasza:
63%
Nem, mert ha csak a viewt látja, akkor abba bele van égetve, hogy mot fog lekérni, és ebbe semmilyen beleszólása nincs. Ha a táblára van olvasási jogosultsága, akkor bármilyen selectet lefuttathat, dióhéjban. De a jogosultságkezelés elég kiterjedt téma, ez a viewgs dolog is épp csak karcolgatja.
2021. febr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem a view inkább arra jó, hogy ne kelljen annyi subselectet irogatni..
2021. febr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
#-2es meg ugye nem mindegy, hogy pl:ha a view-et megváltoztatod, akkor az összes hozzá kapcsolódó lekérdezésben változik.. szóval konzisztensebb, másrészt átláthatóbb lesz az sql lekérdezésed.
2021. febr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Bonyolult vagy lassú lekérdezéseket lehet helyettesíteni vele, amit mondjuk egy kisebb tudású user nem tudna magától megírni, vagy nem akarod folyton futtatni, vagy csak egyedül e ismered olyan mélyen az adatbázis szerkezetét, és ezzel segítesz valakinek, akinek csak a view-t kell ismernie.

Refaktorálásnál is jó, ha megszüntetsz egy táblát, de nem tudod, hogy valahol van-e még valami, ami használja, hagysz a helyén egy nézettáblát.

2021. febr. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Uhh... Egyik sem nyert.


A view arra való, amire a neve is utal. Egy lekérdezéssel definiált nézete az adatbázisnak.


Iparban nem szokás külön webes frontendet fejleszteni az adatbázis elé, mert minek, ha kell valami, akkor ott az adatbázisszerver, bejelentkezik rá a user és megcsinálja, amit meg kell. Régen sem volt ez másképp, csak akkor még Microsoft Access-ben művelték ugyanezt helyi gépen, így talán jobban el lehet képzelni, hogy miről beszélek.


A view szerepe itt annyi, hogy oké, raktáros néni bejelentkezik, de nem ért SQL-hez... Nem tud megírni egy lekérdezést. De ő látni szeretné a készletnyilvántartást. Hát akkor az informatikus kollégák megírják a megfelelő view-t és neki csak rá kell kattintania.


Másik példa: A cégvezetés szeretne különféle kimutatásokat generálni az adatbázisból, akkor erre is tökéletes a View, mert nem kell mindig minden kimutatás létrehozásához újraírni ugyanazt a lekérdezést. Rákattint a megfelelő view-ra és látja. Ott van, aminek ott kell lennie.

2021. febr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És akkor ez most miben különbözik attól, amit előtted írtam? Miét nem nyert, ha ugyanazt írtad le más szavakkal? És miért gondolod, hogy csak egy előnye van?
2021. márc. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!