Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki tud jó informatika...

Valaki tud jó informatika tanárt ajánlani aki felkészít az emelt informatika érettségire?

Figyelt kérdés
Programozást pythonban tanulom szóval olyanra lenne szükségem azt is tanítja

2021. márc. 16. 00:36
 1/5 anonim válasza:
100%
Ha nagyon nem találsz senkit, akár én is felkészíthetlek, 85%-os lett az emelt informatika érettségim írásbeli része, a pythonos programozás hibátlan. Persze nem ingyen segítenék, de csak megegyeznénk egy árban. Ha látsz benne fantáziát, vagy nem találsz tanárt, írj.
2021. márc. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Lehagytam azt a részt, hogy ha a weblapkészítéshez a Bluefish programot használod, azt nem ismerem. Viszont ha KompoZer-t, SeaMonkey-t, vagy Visual Studio Code-ot használsz, akkor abban is tudok segíteni.

#1

2021. márc. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Remélem, nem az idei érettségiről van szó, és nem most kezded kapisgálni a Pythont, ugyanis akkor van egy olyasfajta rossz hírem, hogy 2 hónap alatt ez nem fog sikerülni.

Én pont ezért nem vállalok el olyat, aki kevesebb, mint fél évvel az érettségi előtt keres tanárt. Az ilyen próbálkozások szinte mindig kisebb-nagyobb kudarccal végződnek. Még ha csak a programozást kéne megtanítani, 2 hónap arra is édeskevés, még akkor is, ha nem teljesen új neki a téma. Alaposan felkészülni rá - heti rendszeres gyakorlást feltételezve - nagyjából egy év. De nagy jóindulattal, és komoly szorgalmat feltételezve is minimum fél év. Ez persze csak a programozás. Emellett ott van még az adatbáziskezelés, ami rendszerint nem szokott menni, emelt szinten pedig eleve komolyabb feladatok vannak, mint középszinten; meg hát azért van ott egy táblázatkezelés és webszerkesztés is. Utóbbihoz egyébként emelt szinten már illik azt a 10-20 HTML taget, meg azt a 4-5 CSS-tulajdnságot ismerni, amit egy érettségi-feladathoz tudni kell. Akinek ez atomfizika, és emelt szinten is abból áll neki a webszerkesztés, hogy valami lebutított szövegszerkesztőhöz hasonló szoftverrel bohóckodik, annak lehet, hogy nem való az emelt informatika.

2021. márc. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves #3-as

Képzeld el sikerült ennyi idő alatt is felkészülni úgy hogy sikeres legyen az érettségi vizsgám és a programozás része is jól sikerüljön.

Egy egyetemista segített felkészülni heti egy alkalommal és két hónap alatt simán meg tudta nekem tanítani a python programozást érettségi szintre úgy hogy ezelőtt soha nem is programoztam.

Az adatbázis kezelés sem egy nagy dolog, megcsináltam vagy 15-20 érettségi feladatot és simán ment az érettségin.

Szóval szerintem simán megtanulható ennyi idő alatt is, szóval ezek szerint ön nem elég jó tanár ahhoz hogy valakit felkészítsen egy emelt szintű informatika vizsgára.

2021. jún. 6. 15:24
 5/5 anonim válasza:

Én fél éve két hét alatt készültem fel az írásbeli részére a programozás, adatbázis kezelés és webkészítés részével együtt, bár egyetemista voltam amikor ebből érettségiztem úgyhogy már a véremben van hogy hogyan kell gyors ütemben tanulni. Pontosan ezért mertem felajánlani a segítségemet, mert tudtam hogy ezt villámgyorsan bárkinek meg lehet tanítani. :D


Amúgy a youtube-on fent van minden amire szükséged lett volna, majd mindenképp tanuld meg használni a rendelkezésre álló forrásokat, mert a jövőben nagy szükséged lesz rá.

#1

2021. jún. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!